МОЗ об’єднає зусилля з біобезпеки зі структурами рівня національної безпеки

МОЗ, Міноборони, МВС, СБУ, МЗС, Мінфіном, Мінагрополітики, Мінекології та Міносвіти співпрацюватимуть щодо створення нової системи біологічної безпеки в Україні

В Україні відновила роботу Комісія з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони (РНБО). 21 грудня пройшло перше засідання Комісії, яка надалі збиратиметься раз на квартал. На наступному засіданні Комісії МОЗ представить Стратегію біологічної безпеки та біологічного захисту на період до 2020 року.

«Ми вітаємо відновлення роботи Комісії, яка має стати майданчиком професійного обговорення глобальних викликів у сфері здоров'я та готувати рекомендації для керівництва держави щодо захисту населення України від біологічних загроз. Комісія представлена професіоналами національного та міжнародного рівня, тому дуже важливо зберегти науковий та прагматичний дух роботи та взаємоповаги у ході обговорень», - сказала доктор Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України.

Основні завдання, які опрацьовуватиме МОЗ, будуть зосереджені на питаннях протидії біотероризму; підтримки системи біологічної безпеки при роботі з патогенними біологічними агентами; забезпечення санітарної охорони території; міжвідомчої координації; наукового супроводу діяльності з питань біологічної безпеки.

Також Україна приєдналася до Глобального порядку денного з безпеки здоров’я – глобальної ініціативи Центрів контролю за захворюваннями (США), що розпочалася у лютому 2014 року, задля побудови безпечного світу, захищеного від небезпек інфекційних захворювань. Ініціатива просуває глобальну стратегію безпеки здоров’я як міжнародний пріоритет і стимулює прогрес задля повної реалізації Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП) Всесвітньої організації охорони здоров’я, проведення оцінки ветеринарної служби країни Міжнародним епізоотичним бюро та впровадження інших аналогічних глобальних рамок безпеки здоров’я. Наразі до ініціативи входить 55 країн.

Частина Пакету дій Глобального порядку денного з безпеки здоров’я уже виконана. Зокрема, розроблено стратегію та дорожню карту на п’ятирічний термін за компонентами: резистентність до протимікробних препаратів; імунізація; епідеміологічний нагляд. Розроблено дорожню карту на п’ятирічний термін за компонентами: повідомлення про ризики; реагування; біобезпека та біозахист; координація ММСП; пункти в’їзду. Розроблено попередні дорожні карти за компонентами: зоонози; звітування; національні лабораторії; розвиток кадрового потенціалу.

За матеріалами Офіційної веб-сторінки МОЗ України.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram