5 найпопулярніших медичних міфів

Збережіть своє здоров’я – не вірте у медичні міфи. Сьогодні розказуємо, чому можна мочити Манту, як насправді діє перекис водню на рани, чому не можна вилікувати хворобу гомеопатією, чим насправді є остеохондроз і чому діагнозу ВСД не існує у світовій медицині.

МІФ: Манту не можна мочити

ПРАВДА: МАНТУ МОЧИТИ МОЖНА

Мабуть, це один із найпопулярніших медичних міфів. Люди різних поколінь досі вірять, що вода на шкірі може вплинути на реакцію організму, папула від ін'єкції збільшиться та результат проби хибно покаже, що людина інфікована. Це не так.

«Вода на шкірі ніяк не може вплинути на пробу Манту. Адже ін'єкція туберкуліну вводиться внутрішньошкірно, куди вода сама по собі не проникає», - наголошує в.о. мінстра доктор Уляна Супрун.

У рекомендаціях західних організацій, наприклад, CDC - немає жодних обмежень щодо цього: https://www.cdc.gov/…/pu…/factsheets/testing/skintesting.htm

Утім, Манту справді не варто терти чи дряпати. А ось мочити можна на здоров'я.

МІФ: Гомеопатія лікує від усіх хвороб

ПРАВДА: КОРИСТЬ ГОМЕОПАТІЇ НЕ ПІДТВЕРДЖЕНА ЖОДНИМ НАУКОВИМ ДОСЛІДЖЕННЯМ

Це парадокс, але у 21 сторіччі, коли саме завдяки медичній науці люди можуть жити так довго як ніколи в історії, гомеопатія є надзвичайно популярною. Мільйони людей по всьому світу продовжують звертатися до гомеопатів за чарівною таблеткою, а надприбутки цієї індустрії сягають мільярдів доларів. І це попри те, що жодне наукове дослідження не підтвердило користі гомеопатії.

Тільки уявіть, більшість гомеопатичних засобів розбавляють настільки, що навіть жодного атому діючої речовини в них не залишається. Пояснення, чому такі суміші діють, полягає в тому, що їхнє струшення після розведення залишає якусь духовну сутність інгредієнта. Тобто вода запам’ятовує розведену речовину та набуває лікувальних властивостей. З наукової точки зору це немає жодного сенсу.

ДОКЛАДНІШЕ: ЯК ПРАЦЮЄ ГОМЕОПАТІЯ І ЧОМУ ВАМ НЕ ДОПОМОЖЕ ТАКЕ ЛІКУВАННЯ

МІФ: Перекис водню – перший засіб для невеликих пораненнях

ПРАВДА: 3% РОЗЧИН ПЕРЕКИСУ ВОДНЮ НЕ ЗАГОЮЄ І НЕ ЗНЕЗАРАЖУЄ РАНИ

Перекис водню корисний в інших медичних цілях, наприклад, для очищення інструментів. Проте не має переконливих наукових підтверджень, що цей засіб допомагає захистити рану від зараження та допомогти загоїтися.

"Перекис водню ефективний для механічного очищення рани — тобто з тим самим результатом ви можете промити її прохолодною або теплою проточною водою. Глибокі рани тим більше не потрібно промивати розчином перекису, адже це загрожує виникненням емболії (кисень, який виділяється може потрапити до судин та перекрити проток крові)", -пояснюєв.о. міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

МІФ: Вегето-судинна дистонія є окремим захворюванням

ПРАВДА: ДІАГНОЗУ “ВЕГЕТО-СУДИННА ДИСТОНІЯ” НЕ ІСНУЄ У МІЖНАРОДНІЙ МЕДИЦИНІ

«Це великий совєтський міф, який народився за відсутності доступу до бази джерел доказової медицини. Проте зітхати з полегшенням також не поспішайте», - говорить доктор Уляна Супрун.

Вегето-судинна дистонія (дисфункція вегетативної нервової системи, нейроциркуляторна дистонія) - не діагноз, а синдром, що використовують при комплексі різноманітних скарг та симптомів у пацієнта. Дисфункція вегетативної нервової системи не може бути захворюванням сама по собі. Вона виникає вторинно, як наслідок іншої хвороби яку потрібно лікувати. І виявити її неможливо, просто поставивши діагноз ВСД та відправивши пацієнта додому.

МІФ: Остеохондроз – це коли болить спина

ПРАВДА: ОСТЕОХОНДРОЗ – ЦЕ ГРУПА РІДКІСНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

В міжнародній класифікації хвороб остеохондроз існує, проте його специфіка суттєво відрізняється від того, як його трактують деякі лікарі в Україні. Це група рідкісних захворювань, що пов’язані з порушенням нормального розвитку росту кісток з ураженням центрів окостеніння в епіфізі. Як правило, починається в дитинстві як дегенеративний або некротичний стан (https://bit.ly/2HGRZe3). Як приклади можуть бути хвороба Пертеса, хвороба Осгуда-Шляттера, хвороба Шейермана.

За матеріалами Офіційної веб-сторінки МОЗ України.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram