Безпечної дози алкоголю не існує

Нещодавно один із найавторитетніших медичних журналів The Lancet опублікував результати масштабного дослідження впливу алкоголю на здоров’я людини від науковців міжнародної колаборації Global Burden of Diseases (https://goo.gl/LQcP8D). Висновок досліджень - безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю негативно впливає на організм.

Вчені проаналізували дані з 1990 до 2016 року, зі 195 країн та територій, для людей віком від 15 до 95 років. Загалом дослідження охопило 28 мільйонів людей.

Алкоголь - це головна причина смертності та інвалідності для людей у віці 15-49 років та сьома причина для всіх вікових груп у світі.

Всього в світі в 2016 році 2,8 мільйонів смертей було пов'язано з вживанням алкоголю, це близько 10% для людей у віці 15-49 років. До основних причин смертності, спровокованої алкоголем, відносяться: серцево-судинні захворювання, різні види раку (молочної залози, печінки, кишківника), цироз печінки, інфекційні хвороби, аварії, травми.

Найбільші значення середнього споживання алкоголю серед жінок відмічено в Україні - 4,2 дози на день (1 доза - це 10 грамів етилового спирту), серед чоловіків у Румунії - 8,2 дози, в українських чоловіків п’яте місце та 7,0 дози на день відповідно.

В 2016 році в Україні загинуло 25 тисяч жінок та 53 тисячі чоловіків від причин, що пов'язані з вживанням алкоголем. Це складає 8,5% усіх смертей для жінок та 18% для чоловіків.

Результати дослідження суперечать багатьом рекомендаціям щодо переваг для здоров’я споживання алкоголю в помірних дозах. Хоч мінімальне вживання алкоголю трохи знижує ризики захворюваності на ішемічну хворобу серця, водночас його вживання несе в собі шкоду від інших хвороб у довгостроковій перспективі. Тобто всі можливі позитивні ефекти, які містить в собі алкоголь, зрештою поступаються його згубним властивостям.

Дослідники неодноразово наголошують, що політика урядів, спрямована на зменшення рівня споживання алкоголю серед населення, буде найефективнішою для запобігання втрати здоров’я населення.

Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань передбачає, зокрема заходи з обмеження вживання алкоголю в Україні. Серед них - зменшення цінової доступності алкогольних напоїв, повна заборона реклами та інших видів стимулювання продажу, проведення інформаційних кампаній на центральному рівні та в регіонах.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram