Медична реформа: МОЗ України інформує про перші підвищення зарплат лікарів і медсестер

Перші підвищені зарплати отримали медичні працівники у закладах, які перейшли на нову модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». У липні Національна служба здоров’я України оплатила за тарифами за медичне обслуговування пацієнтів 255,3 млн грн. у 161 медичному закладі первинної медичної допомоги.

Які зарплати отримали медики

Нагадуємо, що в автономізованих медичних закладах, які підписали договори з Національною службою здоров’я України, діє гнучкий підхід до формування зарплат. Розмір винагороди більше не прив’язаний до бюджетної сітки. Тепер керівники цих медичних закладів можуть встановлювати рівень зарплати залежно від кількості декларацій, які підписав лікар, або інших показників. Рішення щодо зарплатної політики в кожному конкретному медичному закладі ухвалює колектив, тому підхід до оплати праці та момент початку її підвищення відрізняється в кожному закладі.

Житомирська область, смт Довбиш, Комунальне некомерційне підприємство (КНП) «Довбиський селищний центр первинної медико-санітарної допомоги»

У липні сімейна лікарка закладу первинної допомоги на Житомирщині, яка вже уклала 1 624 декларації з пацієнтами, отримала після оподаткування 7 504 грн. Ще місяць тому у червні оклад цієї ж лікарки становив 3 411 грн. після оподаткування.

Одеська область, місто Балта, КНП «Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Сімейна лікарка, яка підписала 1 795 декларацій, отримала у липні після оподаткування 16 011 грн. У червні її дохід становив усього 5 834 грн. Ще одна сімейна лікарка, яка уклала 1 770 декларацій з пацієнтами, у липні отримала на руки зарплату, розмір якої становив 13 261 грн., у червні було 3 349 грн. Медична сестра цього ж медичного закладу в липні отримала 6 383 грн. У червні її зарплата після оподаткування становила 3 048 грн.

Івано-Франківська область, місто Коломия, КНП «Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

У закладі первинної медичної допомоги в Івано-Франківській області лікарка-педіатр, яка набрала оптимальну кількість пацієнтів (900 дітей), у липні отримала після оподаткування 7 720 грн. У червні її дохід становив 4 750 грн. Медична сестра цього ж закладу в липні отримала зарплату 6 316 грн., а у червні — 3 876 грн.

Донецька область, місто Селидове, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради»

У Селидовому на Донеччині сімейний лікар, який підписав 1 800 декларацій, отримав у липні після оподаткування 10 504 грн. У червні було 5 450 грн. Медична сестра, яка працює разом із цим лікарем, раніше отримувала мінімальну зарплату — 3 727 грн. У цьому місяці отримала після оподаткування 5 176 грн.

Вінницька область, місто Немирів, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Немирівської районної ради»

У Центрі первинної медико-санітарної допомоги у Немирові на Вінниччині лікар отримував 5 600 грн. Підписав 1 450 декларацій з пацієнтами і в липні після оподаткування отримав 11 460 грн. У медичному закладі визначили, що лікарі отримують 22% суми, яку Національна служба здоров’я України нарахувала за обслуговування пацієнтів за деклараціями. Медична сестра у цьому ж закладі тепер отримує 60% зарплати лікаря, з яким вона працює.

Полтавська область, місто Кременчук, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3»

У Кременчуцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги № 3 на Полтавщині сімейний лікар вищої категорії ще в червні мав 8 186 грн. зарплати після оподаткування. Лікар користується популярністю — його вже вибрали 1 800 пацієнтів. У липні, коли медичний заклад отримав перші виплати за медичне обслуговування пацієнтів від Національної служби здоров’я України, цей же сімейний лікар отримав після оподаткування 13 730 грн. Медична сестра, яка з ним працює, раніше отримувала 5 400 грн., а тепер — 6 250 грн.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram