МОЗ замовлятиме вакцини за міжнародними стандартами розрахунку

Міністерство охорони здоров’я запроваджує нову міжнародну методику розрахунку потреби вакцин, розроблену спільно Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Таке рішення було ухвалено сьогодні Кабінетом міністрів України.

Перехід на міжнародну систему дозволить автоматизувати збір потреби у вакцинах з регіонів, що раніше відбувався “у ручному режимі”, та зробити розрахунки потреби більш точними. Це дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів, які щороку виділяються на закупівлю вакцин та максимально забезпечити українців необхідними вакцинами.

У 2017 році на закупівлю вакцин було виділено 397 млн грн. Всього Україна закуповує вакцини для профілактики 10 хвороб, у тому числі кору і дифтерії.

“Нова методика розрахунків передбачає створення 25%-го буферного запасу вакцин, - коментує Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я. - Резервні обсяги зможуть забезпечити безперебійний процес імунізації населення, що вкрай важливо, особливо зараз, коли ми бачимо підвищення довіри батьків до вакцин і зріст рівня імунізації населення”.

Варто відзначити, що в Україні почав зростати рівень імунізації населення. Лише за останній рік рівень охоплення вакциною КПК зріс удвічі.

Відповідно до нової методики збору потреби у вакцинах, буде враховуватись загальна чисельність населення, приріст населення, кількість новонароджених та інші показники. Методика дозволяє вирахувати потребу і для планових щеплень, і для посиленої імунізації. Загальнонаціональні розрахунки будуть проходити подальшу верифікацію із регіонами.

«Впровадження багаторічного планування національної програми імунізації є одним з ключових елементів виконання Європейського регіонального плану дій щодо вакцин на 2015-2020 роки, - коментує Марте Еверард, Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в Україні. - Це необхідний крок для досягнення фінансової стійкості та забезпечення відсутності дефіциту вакцин на національному рівні. ВООЗ підтримував Міністерство у переході на нову методику розрахунків та разом з іншими партнерами продовжуватиме підтримувати його імплементацію в майбутньому».

"Ми вітаємо зміни у розрахунках потреб та плануванні закупівель вакцин, які тепер відбуватимуться у відповідності до міжнародних вимог. Міністерство охорони здоров'я здійснило важливий крок. Запровадження нових стандартів гарантують, що кожна дитина зможе отримати життєво важливу вакцинацію, включаючи тих, хто пропустив щеплення за календарем профілактичних щеплень в попередні роки", - зазначає Джованна Барберіс, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Запровадження нової системи розрахунку також забезпечить більш ефективне використання вакцин. Зокрема, відтепер можна буде використовувати залишки вакцин для окремо визначених груп ризику дорослого населення – медиків, вчителів, котрі найчастіше контактують з інфекціями.

Стане можливим перерозподіл лікарських засобів між регіонами у трьох варіантах: між закладами охорони здоров’я за їх погодженням, МОЗ за зверненням закладів охорони здоров’я, а також за рішенням МОЗ. Це дасть змогу регіонам перерозподіляти ліки самостійно, без втручання Міністерства, а лише з подальшим інформуванням його про зміни у кількості ліків. І навпаки, в разі критичної ситуації МОЗ зможе оперативно централізовано здійснити перерозподіл.

Використано фото Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні

За матеріалами Офіційної веб-сторінки МОЗ України.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram