Неонатологічна допомога отримає нові стандарти

Щороку 17 листопада відзначається Всесвітній день передчасно народжених дітей.

Щороку 15 млн дітей у світі народжуються раніше терміну, а в Україні — близько 20 тис. Ускладнення в результаті передчасних пологів — основна причина смерті дітей віком до 5 років. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України разом з Асоціацією батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки» інформують, що робить держава, щоби цей догляд забезпечити і зберегти здоров’я та життя недоношених малюків.

Плани МОЗ України для забезпечення високого рівня надання неонатальної допомоги

У найближчих планах МОЗ України та міжнародних партнерів для досягнення високого рівня надання неонатальної допомоги:

1. Забезпечення сучасним обладнанням регіональних перинатальних центрів.

Асоціація неонатологів Польщі спільно з Фундацією медичної допомоги дітям надасть необхідне обладнання в українські заклади.

2. Підвищення кваліфікації українських неонатологів.

Найближчим часом визначать три кращих перинатальних центри України, на базі яких відкриються тренінгові центри для навчання неонатологів. Також тривають програми стажування за кордоном для українських лікарів.

Робота українських неонатологів має базуватися на кращих світових стандартах і міжнародних протоколах надання допомоги новонародженим. У травні цього року МОЗ України передало в обласні департаменти охорони здоров’я для подальшого розповсюдження перекладені українською рекомендації Польського товариства неонатологів «Стандарти надання медичної допомоги новонародженим в Польщі». Видання містить 28 порад щодо принципів клінічної практики й догляду за новонародженими дітьми.

3. Запровадження європейських стандартів у неонатології.

Зовсім скоро, наприкінці листопада 2018 р., Україна отримає нові міжпрофільні європейські стандарти охорони здоров’я для новонароджених.

Це — перші міждисциплінарні протоколи, які протягом останніх п’яти років розробили 220 фахівців із 35 країн. Вони дозволять гармонізувати лікування недоношених та хворих новонароджених у Європі.

Стандарти представлять у Брюсселі в Європейському парламенті 28 листопада 2018 р., після чого передадуть Україні як учасниці цього проекту. Також вони будуть доступні на сайті. Ці стандарти стануть основою для розробки і реалізації стандартів та клінічних рекомендацій на національному рівні.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram