Професійне ліцензування лікарів: розпочався процес обговорення


Як ми вже повідомляли, в Україні планується запровадження ліцензування професійної діяльності лікарів. З цією метою на громадське обговорення винесено проект Концепції професійного ліцензування лікарів.

Круглий стіл

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України, 2 липня 2018 р. за підтримки Американської торговельної палати відбувся круглий стіл «Професійне ліцензування лікарів: виклики впровадження» за участю заступника міністра Олександра Лінчевського та керівника Офісу ефективного регулювання Олексія Гончарука.

Мета заходу

Головна мета круглого столу — обговорити ключові елементи системи професійного ліцензування лікарів: тривалість та зміст перехідного періоду, формування Ліцензійної ради, а також інші важливі аспекти, пов’язані з імплементацією концепції.

О. Лінчевський зазначив, що впровадження професійного ліцензування — це не лише нова система доступу до лікарської професії, а, перш за все, важливий крок на шляху докорінної зміни відносин між лікарями та суспільством. Концепція передбачає новий підхід як до навчання нових лікарів, які лише починають здобувати медичну освіту, так і перехідний період для тих лікарів, які вже працюють.

До обговорення проекту концепції залучено членів експертних груп МОЗ України за різними напрямами.

О. Гончарук в свою чергу підкреслив: «Концепція закладає нові правила гри «в довгу». Сьогодні спільно з професійною спільнотою необхідно напрацювати практичні механізми досягнення тієї якості підготовки та ліцензування спеціалістів, до якої прагнемо».

Робота в командах

Під час роботи в командах лікарі напрацювали та презентували своє бачення принципів формування та роботи Ліцензійної ради, а також етапів перехідного періоду для практикуючих лікарів.

Активне обговорення викликало питання формування персонального складу та функцій Ліцензійної ради, яка має стати тим органом, що контролюватиме процес видачі, підтвердження та анулювання ліцензії на лікарську практику.

Усі учасники круглого столу погодилися, що запровадження професійного ліцензування — це вкрай необхідні зміни, які сприятимуть підвищенню якості надання медичної допомоги та рівня довіри до лікарської професії.

У МОЗ України повідомляють, що Міністерство продовжуватиме обговорення проекту Концепції професійного ліцензування лікарів з усіма зацікавленими сторонами та за результатами обговорення підготує узагальнені матеріали.

За матеріалами https://www.umj.com.ua

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram