Щодо ситуації, що склалась у НДСЛ «ОХМАТДИТ»

Група лікарів колишнього Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку перешкоджають роботі реорганізованого відділення, чим ставлять під загрозу життя та здоров’я маленьких пацієнтів.

17 серпня завідуючого відділенням ТКМ Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку Олега Рижака було звільнено після проведення службової перевірки та винесення двох доган за систематичне невиконання посадових обов’язків.

Перевірка виявила в роботі Рижака низку порушень, а саме: неподання замовлень на закупівлю лікарських засобів згідно з Національним переліком основних лікарських засобів, що має здійснювати лікарня; введення в оману батьків щодо відсутності ліків на складі лікарні, що призводило до закупівлі батьками за власні гроші наявних у лікарні препаратів, відсутні призначення та показання для проведення трансфузії в історії хвороби пацієнтів, невідповідність лікарських призначень фактичному призначенню препаратів крові, а також численні скарги батьків щодо зловживання службовим становищем та отримання неправомірної вигоди.

У зв’язку з реорганізацією «ОХМАТДИТу» завідуючій Центру Світлані Донській замість адміністративної роботи було запропоновано посаду лікаря-гематолога Першого педіатричного відділення консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «ОХМАДИТ», де вона відповідала би за консультування регіональних онкологічних центрів та їхніх пацієнтів і організацію направлення їх в Охматдит. Оскільки Донська відмовилася від запропонованої посади, з 20 серпня в результаті реорганізації її також було звільнено.

Протягом тривалого часу вищезазначені особи чинили тиск, залякували та підбивали на звільнення інших співробітників Центру. Внаслідок цього 20 серпня про своє бажання звільнитися заявили декілька лікарів-гематологів відділення ТКМ, лікар-трансфузіолог та декілька працівників унікальної лабораторії лікарні: біологи та лаборанти.

Наголошуємо, що саботаж роботи відділень з метою збереження будь-якою ціною корупційних схем і адміністративного впливу задля власної вигоди декількох осіб є неприпустимим.

Перешкоджання нормальному функціонуванню дитячої лікарні «ОХМАДИТ» є питанням національної безпеки, оскільки заклад надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу дітям, та є чи не єдиною лікарнею в Україні, де проводиться трансплантація кісткового мозку.

Здоров’я та життя пацієнтів - має бути головним пріоритетом у роботі всіх медичних працівників.

МОЗ України та керівництво «ОХМАТДИТу» не допустять зупинки роботи відділень. Завдяки спільним зусиллям для всіх пацієнтів головної дитячої лікарні країни забезпечуватиметься безперервний лікувальний процес належної якості.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram