Вибір лікаря-2018: у порядок підписання декларації внесуть зміни

Під час зустрічі Людмили Денісової, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, із заступником міністра охорони здоров’я Павлом Ковтонюком були обговорені принципові зауваження Омбудсмена до заповнення декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженої наказом Міністерства.

Про що домовилися

Так, представники Міністерства погодилися скасувати пункт про зазначення адреси зареєстрованого місця проживання пацієнта як такого, що не обумовлюється метою обробки персональних даних і є явно надмірним.

Сторони домовилися тимчасово залишити положення про внесення до декларації реєстраційного номера облікової картки платника податків та унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі з подальшим доопрацюванням.

Омбудсмен та заступник міністра охорони здоров’я домовилися продовжити консультації, шукаючи компромісу стосовно того, що уповноважена особа зобов’язана виготовити копії документів громадянина, а надавач первинної медичної допомоги — зберігати копії.

Водночас сторони погодилися із зауваженнями Уповноваженого та скасували пункт декларації про надання «згоди на збір та обробку персональних даних», передбачену декларацією, а особа повинна надати таку згоду не лише відповідним медичним працівникам, а й Національній службі здоров’я України.

Під час зустрічі були обговорені також питання організації надання медичної допомоги в місцях несвободи.

Нагадаємо, право на вільний вибір лікаря закріплене у Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров’я від 19.03.2018 р. № 503.

За матеріалами  

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram