Як отримати нову ліцензію на медичну практику? Найтиповіші помилки

У процесі медичної реформи первинної медичної допомоги виникає потреба в отриманні нових ліцензій. У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляють, що у вересні 2018 р. нові ліцензії отримали 142 автономізовані медичні заклади. З них 113 закладів первинної медичної допомоги і 29 — амбулаторної допомоги.

Типові помилки, які допустили медичні заклади

У вересні запит на нову ліцензію до МОЗ України направили 254 заклади охорони здоров’я (194 — первинної допомоги і 60 — спеціалізованої). З них лише 76 правильно оформили усі документи та отримали ліцензію з першого разу. Позитивне рішення також отримали 154 медзаклади, які направили пакет документів на ліцензію своєї медичної практики вдруге. З третього разу усунути усі помилки в медичній практиці та пакеті документів змогли 25 закладів.

Аналізуючи помилки медзакладів при поданні документів на ліцензію медичної практики, МОЗ України виокремило найпоширеніші:

 • декларується інформація щодо медичних працівників, кваліфікація яких не відповідає вимогам, затвердженим МОЗ України. Таких випадків — 95%;
 • відсутній мінімальний перелік медичного обладнання та медичних виробів, які необхідні для виконання обсягу медичної допомоги, передбаченої клінічними протоколами, — 70%;
 • заклад не укомплектований медичними працівниками за заявленими спеціальностями — 45%;
 • декларуються спеціальності, які не відповідають або відсутні в затвердженій Міністерством номенклатурі лікарських спеціальностей та спеціальностей молодших спеціалістів — 15%.

Необхідність отримання нової ліцензії

МОЗ рекомендує звернути особливу увагу саме на ці аспекти при формуванні пакета документів для отримання ліцензії.

Нагадаємо, усі медзаклади, які проходять автономізацію, мають отримати нову ліцензію протягом трьох місяців після перетворення на комунальне неприбуткове підприємство. Без чинної ліцензії заклад, який надає первинну медичну допомогу, не може підписати договір з Національною службою здоров’я, а ті, які вже підписали, — отримувати виплати за новою моделлю фінансування.

Що необхідно для отримання ліцензії

Для отримання ліцензії необхідно подати в МОЗ України:

 • заяву про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
 • відомості суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня;
 • опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Зразки для заповнення документів.

Інформація про прийняті рішення щодо надання ліцензії оновлюється щотижня.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram