З 1 січня 2019 року українські ліки не потребуватимуть обов’язкового маркування за стандартом SI

Ліки залишатимуться в обігу із затвердженим маркуванням.

Наказом Мінекономрозвитку від 18.12.2018 № 1938, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за № 1477/32929, відтерміновано введення в дію наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України № 914. МОЗ України веде перемовини щодо доцільності поширення дії вимог наказу МЕРТ № 914 на сферу лікарських засобів.

Відповідно до Конституції України державною мовою в Україні є українська, тому цілком природно, що позначення одиниць вимірювання медикаментів та їх складових зазначені українською мовою.

МОЗ України вважає, що зміна мови написання міжнародних позначень одиниць вимірювання при маркуванні лікарських засобів, в тому числі дозування, є недоцільною та може стати незрозумілою для пацієнтів.

Позиція Міністерства не суперечить євроінтеграційному напрямку України, зокрема - положенням статті 58 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі не є уповноваженим органом у сфері регулювання обігу ліків. Наразі ведуться перемовини з метою вивести лікарські засоби з сфери дії з наказу МЕРТ № 914.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram