Перша група майбутніх трансплант-координаторів розпочала навчання

Навчання медики проходять у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України, практичну частину (близько 70% курсу) - у Центрі трансплантації Запорізької обласної лікарні. В основі курсу - настанови та практика з трансплантації ЄС (зокрема - Іспанії) та США.

Передусім медики вчитимуться організовувати повний цикл процесу трансплантації: від отримання згоди на донорство до вилучення та транспортування органів. Майбутніх трансплант-координаторів ознайомлять з правовими та юридичними аспектами трансплантації, окремо зосередять увагу на організації процесу та критеріях встановлення смерті головного мозку.

Значна увага приділятимется психологічній підготовці майбутніх фахівців - упродовж 20 годин курсу медики вивчатимуть основні моделі взаємовідносин з донорами, їхніми родинами та пацієнтами, що потребують трансплантації.

Загалом курс підготовки триватиме 156 навчальних годин, з них 106 годин - практика. Тривалість курсу 1 місяць, навчання повністю безоплатне. Кількість людей в групі - до 12.

До кінця року МОЗ України затвердило 6 окремих циклів навчання, які проходитимуть:

 • з 1 лютого по 4 березня 2019 року;
 • з 5 березня по 4 квітня 2019 року;
 • з 5 квітня по 8 травня 2019 року;
 • з 10 травня по 10 червня 2019 року;
 • з 2 вересня по 1 жовтня 2019 року;
 • з 2 жовтня по 1 листопада 2019 року.

Набір на наступні курси відкритий. Усі подробиці щодо вступу можна дізнатися за телефоном: (061) 279-16-54, навчальний відділ Запорізької медичної академії післядипломної освіти. Клопотання щодо вступу на курс необхідно відправляти на ім’я ректора за адресами: zmapo2017@gmail.comта kanzzmapo@gmail.com

Нагадаємо, новий закон про трансплантацію передбачає, що однією із основних складових процесу трансплантації є трансплант-координатор. Саме ці медичні працівники налагоджуватимуть взаємодію між усіма учасниками процесу трансплантації, зокрема перевірятимуть та отримуватимуть згоди на донорство, вчасно та систематично оновлюватимуть інформацію у Єдиній державній системі трансплантації, організовуватимуть оперативне та безпечне транспортування органів.

Трансплант-координатор повинен мати вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня у галузі охорони здоров’я, соціальної роботи чи соціальних та поведінкових наук.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram