Як надавати високоспеціалізовану допомогу дітям з тяжкими захворюваннями - обговорили управлінці охорони здоров’я та медики з усієї країни

Керівники регіональних департаментів охорони здоров’я, головні лікарі обласних дитячих лікарень, завідувачі дитячих онкогематологічних відділень, завідувачі лабораторій з усіх областей України обговорили якість діагностики та лікування, нові ефективні шляхи професійної взаємодії, а також очікувані зміни в системі охорони здоров’я.

Доступ до якісної та вчасної високоспеціалізованої медичної допомоги для дітей надзвичайно важливий задля збереження їхнього життя і здоров’я, що вимагає побудови максимально ефективної співпраці між медичними фахівцями, залучення управлінців, особливо в умовах трансформації системи охорони здоров’я.

Один із наймасштабніших проектів в охороні здоров’я нині – це будівництво системи трансплантації. На повну силу він запрацює щонайменше через 10 років, але реальні кроки робляться вже сьогодні: закупівля і запуск єдиної інформаційної системи трансплантації, навчання трансплант-координаторів тощо.

“Трансплантація кісткового мозку для багатьох онкохворих є єдиним шансом на порятунок. Щороку українські лікарі роблять близько 150 трансплантацій, потреба ж щонайменше в 10 разів більше. Ми вже придбали базу для реєстру донорів, яка відповідає міжнародним стандартам. Наступний крок - наповнити її достатньою кількістю донорів, щоб наші трансплантологи мали змогу розпочати проводити неродинні трансплантації та рятувати сотні життів в Україні”, - сказав заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Ірина Садов’як разом із командою лікарів онкогематологічних відділень, трансплантації кісткового мозку та референс-лабораторії НДСЛ “ОХМАТДИТ” за півроку зробили значний прорив у організації медичної допомоги дітям з онкогематологічними захворюваннями. Нині в найбільшій дитячій лікарні України працює мультидисциплінарна команда, яка регулярно консультує колег з регіонів і разом з ними розглядає плани лікування і діагностики. Для дитини і її рідних такий формат взаємодії лікарів означає ефективне лікування.

Це вже третя зустріч з регіонами, яку проводить МОЗ України разом з НДСЛ “ОХМАТДИТ” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Мета - створити майданчик для професійного спілкування лікарів і налагодити міжрегіональну взаємодію.

  Перейти в каталог новин

  Партнери

  • Zdorovi.ua
   Zdorovi.ua
   Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

  Новини за розділами

  Розсилка новин

  Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

  Події

  Останні новини

  Ми в соц. мережах

  Читати новини в Telegram та Instagram