Дерматологиня пояснила, як по нігтях визначити проблеми зі здоров’ям

Здорові нігті зазвичай мають природний рожевий колір. Зміна їх забарвлення і форми може говорити про проблеми зі здоров’ям. При цьому мова йде не тільки про брак вітамінів, але і про більш серйозні захворювання. Дієтологиня Фіона Тук (Fiona Tuck) пояснила, які зміни в нігтях повинні насторожити.

Одна з найпоширеніших змін нігтів на руках – білі плями. Вони говорять про нестачу в організмі цинку і кальцію. Заповнити дефіцит кальцію допоможуть молочні продукти і листові зелені овочі. Цинк міститься в гарбузовому насінні, устрицях, птиці і червоному м’ясі.

Бліді або сині нігті вказують на поганий кровообіг по всьому тілу. Вирішить цю проблему спорт: необхідно збільшити кількість фізичних навантажень. Також подібний забарвлення нігтів може вказувати на брак заліза в організмі. З’ясувати це можливо, зробивши аналіз крові. Якщо він підтвердить дефіцит мікроелемента, то варто додати в свій раціон багаті їм продукти.

Гребені і вертикальні лінії на нігтях говорять про те, що організм не отримує достатню кількість білка, заліза, цинку та іншого. Можливо, цих елементів не вистачає через незбалансованого харчування. Якщо ж з дієтою все нормально, то варто звернути увагу на здоров’я кишечника. Як відомо, саме цей орган відповідає за» отримання ” з їжі всіх необхідних для людини поживних речовин.

Загнуті вниз нігті частіше зустрічаються у літніх людей і можуть вказувати на серйозні проблеми з легенями. Можливо утруднене дихання. Також не виключені серцево-судинні захворювання.

Менш поширена зміна нігтів-так звані ямки, схожі на крихітні точки, ніби від уколу. Вони можуть говорити про аутоімунне захворювання. Також такі нігті зустрічаються у людей, які страждають на псоріаз або алопецію (облисіння).

Лікарка підкреслює, що деякі особливості можуть бути генетичними. Також зміни кольору і форми нігтів часто відбуваються через механічні пошкодження або вплив хімічних речовин. У будь-якому випадку варто перевіритися у фахівця, щоб бути впевненим у своєму здоров’ї.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram