Інфікування гепатитом в у 95% випадків набуває хронічного перебігу і призводить до цирозу або раку печінки

Щеплення новонароджених проти гепатиту В запобігає розвитку інфекції у дитини і є єдиним надійним захистом від цього захворювання. Інфікування гепатитом В у 95% випадків набуває хронічного перебігу і призводить до цирозу або раку печінки. Також у дорослому віці інфікована мати з високою вірогідністю передає захворювання дитині внутрішньоутробно. Вірусний гепатит В невиліковне захворювання і вимагає пожиттєвого прийому медикаментів.

В Україні вакцинація дітей від гепатиту В передбачена з 2002 року. Тому люди до 2002 року народження здебільшого не мають захисту від хвороби, однак імунізуватися від гепатиту В можна і в дорослому віці.

Повний цикл вакцинації від гепатиту В для дітей складає три щеплення до першого року життя. Вакцинація від гепатиту В для дітей в Україні безкоштовна.

Наразі в Україні доступні вакцини для профілактики вірусного гепатиту А та вірусного гепатиту В. Також розроблена експериментальна вакцина проти гепатиту Е, яка наразі перебуває на стадії клінічних випробувань.

За станом здоров’я пацієнти з хронічним ураженням печінки (інфекційного та неінфекційного генезу) мають високий ризик тяжкого перебігу інфекцій. Таким пацієнтам рекомендовані щеплення проти гепатиту А та проти гепатиту В.

Наголошуємо! Вакцинація під час пандемії COVID-19 є безпечною. Будь-які переривання планової імунізації навіть на короткий період призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій.

В умовах пандемії COVID-19, відсоток охоплення плановими щепленнями, відповідно до Календаря, знизився. Центр громадського здоров’я України закликає батьків надолужити пропущені щеплення дітей за віком.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram