Інформація про якість води у межах пляжів

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України планується спостерігати за якістю води на 178 річкових пляжах.

Так, з 19.06.2020 по 25.06.2020 було досліджено 144 проби річкової води за мікробіологічними показниками, з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) тощо 19 проб (13,2%); із 709 досліджень річкової води не відповідали нормативам результати 25 досліджень (3,5%).

З 19.06.2020 по 25.06.2020 було досліджено 75 проб річкової води за хімічними показниками, з них не відповідало нормативам 16 проб (21,3%); із 635 досліджень річкової води не відповідали нормативам результати 33 досліджень (5,2%).

За результатами перевищення нормативних показників води у водоймах надано рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, зокрема на вебсторінках, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, ухвалено відповідні рішення.

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) здійснюється спостереження за якістю води на 83 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 53 морських і 30 річкових, зокрема у м. Київ на р. Дніпро.

За звітний період (з 19 червня по 25 червня) досліджено 180 проб води, з них 108 (60%) — морської, за мікробіологічними та 59 проб, з них 20 — морської, за хімічними показниками. При цьому 15,6% (28) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (у м. Маріуполь — Донецької, м. Одеса, Запоріжжя і Енергодар — Запорізької, м. Миколаїв і Первомайськ — Миколаївської областей), та 11,9% (7) — за хімічними показниками. Зареєстровано відхилення за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води — відповідно 13,9% із 72 досліджених проб та 16,7% із 108, за хімічними показниками — 15,4% із 39 проб річкової та 5% із 20 проб морської води.

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 9 морських пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на азовському узбережжі (с. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіне).

У рамках моніторингу досліджено 9 проб морської води за мікробіологічними показниками та 5 проб — за хімічними. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 2 пробах морської води (міський пляж у районі готелю «Турист» м. Маріуполь) за індексом ЛКП. Станом на 26.06 2020 у пробах води з громадського пляжу смт Ялта виділено v. Parahaemolуtісus. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

У Запорізькій області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 22 пляжі (18 морських на азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 10 — морської) за мікробіологічними показниками та 8 проб (4 — морської) за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 2 пробах річкової води за індексом ЛКП (пляж «Центральний — ліва сторона» м. Запоріжжя — 15 000, міський пляж «Сонячний» м. Енергодар — 110 000) та у 2 пробах річкової води за хімічними показниками (пляж «Правий берег» м. Запоріжжя, пляж м. Енергодар). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

У Миколаївській області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблеве — лиман — море) у Березанському районі, у м. Миколаїв (Дніпро-Бузький лиман), у м. Первомайськ (міський пляж «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» у парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 7 — морської) за мікробіологічними показниками та 6 проб (5 — морської) за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 3 пробах морської води за індексом ЛКП (міський пляж «Чайка» і пляж «Прибій» у м. Миколаїв — 24 000 і 70 000 відповідно), у 3 пробах морської води за індексом ЛКП (пляж «Стрілка» у м. Миколаїв — 6 200, пляж у м. Первомайськ — 13 000 та колі-фагами 200) та 1 пробі за хімічними показниками (пляж «Прибій» у м. Миколаїв). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

В Одеській області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води за мікробіологічними показниками. Відхилення від стандарту виявлено у 13 пробах води за індексом ЛКП (пляжі м. Одеса — «Аркадія», «Дельфін», 13 і 16 станції Великого Фонтану — по 70 000), Е. соli (пляжі м. Одеса — 1 200–5 000). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

У Херсонській області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 18 пляжів (9 морських на чорноморському і азовському узбережжях та 9 річкових на р. Дніпро і в межах Каховського водосховища).

У рамках моніторингу досліджено 41 пробу води (з них 18 — морської) за мікробіологічними показниками та 6 проб морської води — за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі річкової води за індексом ЛКП (пляж м. Нова Каховка — 9 500). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» і «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне і «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» — на р. Десенка і «Чорторий» — у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

У рамках моніторингу досліджено 34 проби річкової води за мікробіологічними показниками та 34 проби — за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 4 пробах за індексом ЛКП («Пуща-Водиця» — 62 000) та 4 пробах за хімічними показниками (пляжі «Вербний», «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/на р. Горенка). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram