Ірина Микичак: «Медична реформа має передбачати поліпшення якості медпослуг, а не бездумне закриття лікарень»

Міністерство охорони здоров’я наразі працює над тим, щоб невідкладно змінити ситуацію, при якій держава може втратити медиків та медичні заклади. Про це заявила заступниця Міністра Ірина Микичак під час робочого візиту до Львова. Зокрема вона відвідала Львівський регіональний фтизіо-пульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр, Обласну клінічну психіатричну лікарню, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр та Обласну інфекційну лікарню.

«Фтизіо-пульмонолігічний центр постраждав найбільше. У них суттєве недофінансування, і значна частина кадрів зараз під загрозою звільнення. Західноукраїнський дитячий центр також перебуває в зоні ризику. Якщо за результатами контрактування почнуться тотальні скорочення медичних працівників, то у нас зупиниться діяльність закладів, адже буде порушено весь процес надання медичної допомоги», — наголосила Ірина Микичак.

За словами заступниці Міністра охорони здоров’я, у Львівській психіатричній лікарні значну кількість медикаментів не включено в пакети. Така ж ситуація і в інших медзакладах. Відтак, МОЗ працює над тим, аби переосмислити впроваджену з 1 квітня реформу та модифікувати її таким чином, щоб зберегти лікарні та медпрацівників, забезпечивши при цьому пацієнтам якісну медичну допомогу.

«Зараз ми працюємо над тим, щоб збільшити обсяг фінансування галузі медицини з державного бюджету та переглянути саму програму медичних гарантій», — резюмувала Ірина Микичак.

Нагадаємо, раніше Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що необхідно якнайшвидше вирішити проблему з фінансуванням, яка є в багатьох медзакладах. Адже з 1747 медичних закладів 984 мають дефіцит фінансування порівняно з минулим роком. У деяких із них дефіцит складає до 85%. Недофінансування — це одна з найгостріших проблем, які зараз вирішує МОЗ.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram