Лікарі розповіли про шкоду лимонів і чаю з медом при застуді

Чай з медом або варенням, всупереч поширеній думці, може виявитися шкідливим при застудах і ГРВІ. Лимони, за словами лікарів, здатні погіршити деякі симптоми респіраторних інфекцій.

Про можливу шкоду лимонів і чаю з медом при застуді лікарі розповіли в передачі “Жити здорово!”. Один з її експертів, імунолог Андрій Продеус, пояснив, що чай з медом, варенням, як будь-яке інше солодке пиття, негативно впливає на функції імунних клітин лейкоцитів, і це може погіршити хворобливий стан.

Лікаря підтримала ведуча програми Олена Малишева. Вона підкреслила, що їжа і питво, що підвищують рівень цукру в організмі, небезпечні при респіраторних інфекціях. Так, у хворих коронавірусом людей підвищений цукор був названий вченими одним з факторів високої смертності.

“Солодкі напої при вірусних захворюваннях – найгірше, ніж можна зробити. Мед, малина, солодкі пакетовані соки, будь-які солодощі не потрібні”, – зауважила Малишева.

До того ж, повідомила лікарка, пиття чаю посилює зневоднення, від якого і так страждає організм при застуді з високою температурою.

Що стосується лимонів, лікарі пояснили: їх споживання може додатково дратувати без того запалене горло, загострювати його біль.

“При застуді з наукової точки зору вітаються бульйони, вода. Також корисно їсти печінку тріски, щоб в організм надходив вітамін D”, – резюмували медики.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram