На фінансування інфекційних лікарень у Програмі медичних гарантій передбачено понад 333 мільйони гривень - НСЗУ

Національна служба здоров’я України уклала договори з усіма 18 інфекційними лікарнями країни. На їхнє фінансування передбачено понад 333 млн грн.

Станом на 3 квітня 2020 року Національна служба здоров’я України уклала договір з усіма 18 інфекційними лікарнями, які надаватимуть допомогу пацієнтам із інфекційними захворюваннями у межах терапевтичного пакету.

Інфекційні лікарні, які подали свої пропозиції НСЗУ на надання допомоги за Програмою медичних гарантій розташовані у різних регіонах країни.На фінансування цих інфекційних лікарень передбачено333 962, 2 тис. грн.

Зважаючи на ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції, НСЗУ перерозподілила 906 мільйонів гривень з програми медичних гарантій і рішенням Кабміну їх було направлено у субвенцію в регіони - на підтримку діяльності лікарень під час пандемії. З цих коштів місцева влада може підтримати ті лікарні, які визначить, у тому числі, і інфекційні.

Також в рамках заходів, спрямованих на протидію поширенню коронавірусної інфекції в Україні було визначено 242 медичних закладів першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список таких лікарень буде збільшуватись у разі необхідності. Побачити інформацію про лікарні та рівень їхньої оснащеності можна нановому дешборді НСЗУ. Серед цих лікарень є і інфекційні - наприклад, Черкаська міська інфекційна лікарня, Харківська обласна інфекційна лікарня тощо.

Відповідні заклади охорони здоров’я відібрано і схвалено очільниками областей, регіональними Департаментами охорони здоров’я, рекомендовано НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком (розпорядження №7 від 27.03.2020 року).

Визначення цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. У лікарні госпіталізовуватимуть пацієнтів з COVID-19, стан яких погіршується.

Загалом, за інформацією, наданою НСЗУ керівниками закладів та місцевими департаментами охорони здоров’я, у 242 лікарнях наявні 12 тис. інфекційних ліжко-місць, понад 1700 місць у відділеннях інтенсивної терапії та понад 1800 апаратів штучної вентиляції легень.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram