Найпопулярніші міфи про наркоз

Наркоз – невід’ємний компонент більшості хірургічних операцій. Страхи перед наркозом багато в чому пов’язані з поширеними міфами про анестезію, які ми спробували розвіяти в цій статті.

Міф 1: Наркоз призводить до серйозних ускладнень

Дійсно, коли анестезіологія тільки зароджувалася, то наркоз приводив до ускладнень в 60-70% випадків. Сьогодні ж ускладнення від наркозу спостерігаються лише в 1-2% випадків. Як правило, поява ускладнень пов’язана з алергічними реакціями на препарати, які вводяться. Найнебезпечнішим ускладненням наркозу можна вважати анафілактичний шок, який трапляється лише 1 раз на 10 тисяч випадків. Тут багато що залежить від лікаря-анестезіолога. Якщо це досвідчений фахівець, то ймовірність розвитку ускладнень зводиться до нуля.

Розвиток побічних ефектів можливий вже після наркозу. Деякі пацієнти відчувають нездужання, нудоту, запаморочення і блювоту. Однак це тимчасові явища, які зникають протягом декількох годин.

Міф 2: Після наркозу можна не прокинутися

На жаль, під час операцій смерті трапляються. Однак переважна більшість смертей з дією наркотичних медикаментів не пов’язана. Як правило, причиною смерті є форс-мажорна ситуація або людський фактор. Потрібно визнати, що у нас не вистачає кваліфікованих лікарів-анестезіологів. А перевантажений роботою лікар-анестезіолог в ході операції може допустити фатальну помилку.

Міф 3: Під наркозом людині знятися еротичні сни

Ще кілька десятків років тому таке явище дійсно мало місце бути через застосування наркотичної речовини сомбревину. Однак сьогодні цей препарат заборонений для проведення наркозу. Однак стали його забороняти зовсім не через еротичні видіння, а тому, що сомбревін викликає алергічні реакції і ряд інших серйозних ускладнень.

Міф 4: Наркоз може перерватися під час операції

Теоретично це можливо, але досвідчений лікар-анестезіолог підбирає препарати для наркозу виходячи з ваги пацієнта і ряду інших особливостей його організму. За допомогою автоматичних дозаторів медикаменти подаються в кровотік хворого під час операції. При цьому апаратура контролює кількість вступників препаратів і при відхиленні від норми виробляються певні коригування.

Міф 5: Наркоз не діє, якщо людина в стані алкогольного сп’яніння

Незважаючи на те, що це міф, реальні підстави для такого твердження все ж є. Вся справа в тому, що при вживанні спиртних напоїв деякі лікарські препарати виводяться з організму в прискореному режимі. У тому числі це стосується і лікарських препаратів, що використовуються для наркозу. Це означає, що людині в стані алкогольного сп’яніння може знадобитися додаткова кількість медикаментів для введення його в глибокий наркоз.
Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram