Ризик захворіти на діабет багато в чому залежить від графіка роботи

Вчені виявили взаємозв’язок обміну речовин з біологічним годинником людини. 

Люди, що працюють позмінно, сильніше за інших схильні до ризику захворіти діабетом або ожирінням. До такого висновку прийшли дослідники з Медичної школи Перельмана в Університеті Пенсільванії, які побачили взаємозв’язок між прийомами їжі і станом здоров’я.

Вони з’ясували, що так званий біологічний годинник є не тільки у всього організму в цілому, але і у кожної клітини, що вимагає дотримання комфортного для неї розкладу. Порушення призводять до збоїв в роботі організму і проблем зі здоров’ям.

“Внутрішній годинник в мозку синхронізує біоритми в периферичних тканинах, і порушення в цій системі ведуть до проблем з обміном речовин”, — пояснив фахівець з діабету і метаболічних захворювань Мітчел Лазар, який займався дослідженням.

Нерегулярний прийом їжі може привести до діабету і ожиріння, прийшли до висновку вчені, опублікувавши результати своїх досліджень в журналі Science. Свою теорію вони перевірили на лабораторних тварин.

Команда Лазара під керівництвом доктора наук Донгьїна Гуана вивела групу мишей, у яких виникали порушення внутрішніх годин в гепатоцитах, основному типі клітин печінки, що є метаболічним центром організму. В результаті у піддослідних збільшився ризик серцевих захворювань, діабету та інсульту. Це довело, що нормальна робота біоритмів в клітинах печінки вкрай важлива для підтримки нормального стану організму.

В результаті експериментів було також доведено, що на біоритми впливають не тільки періоди сну і неспання, але і час прийому їжі: харчування мишей чинило вплив як мінімум на половину факторів установки внутрішніх годин.

На думку вчених, отримані результати повинні бути використані для оптимізації змінного графіка співробітників, щоб звести до мінімуму професійні захворювання. Зроблені висновки стануть в нагоді і при складанні стратегії лікування пацієнтів з порушеннями обміну речовин.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram