Шведські лікарі знайшли спосіб знизити ризик деменції

Дослідження довели, що існує зв’язок між підтриманням здоров’я серця і судин і ризиком деменції. Однак до останнього часу вчені не були впевнені, що можна говорити про зв’язок проблем з мозком в літньому віці і підтриманням здорового способу життя в більш ранні періоди.

Дослідники з Каролінського інституту в Швеції вирішили встановити, наскільки сильна насправді подібна зв’язок. Вони вивчили дані довгострокового дослідження 1449 учасників фінського дослідження факторів ризику серцево-судинних захворювань, старіння і деменції.

Як повідомляє Medical Xpress, спостерігати за фінськими пацієнтами почали ще в 1972 році, а останні дані стосувалися 2008 року. Здоров’я серця учасників оцінювалося від середнього до пізнього віку відповідно до шести факторів, класифікованих як три поведінкових (статус куріння, фізична активність і індекс маси тіла) і три біологічних фактори (глюкоза плазми натщесерце, загальний холестерин і артеріальний тиск).

Дослідники виявили, що учасники з середніми або ідеальними показниками серцево-судинної системи, починаючи з середнього віку, особливо за поведінковими факторами, мали більш низький ризик розвитку деменції в більш пізньому віці, ніж учасники з низькими показниками.

При цьому вони не виявили суттєвої загальної зв’язку між оцінками здоров’я серця, виміряними в літньому віці, і ризиком деменції.

Шведські лікарі вважають, що їх результати дають шанс знизити ризик деменції в літньому віці. Для цього вони радять якомога раніше відмовитися від куріння, регулярно займатися фізкультурою і стежити за індексом маси тіла.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram