У НСЗУ відбулося перше засідання Робочої групи експертів за Програмою медгарантій-2021

До роботи над новими вимогами пакету “Гострий мозковий інсульт” НСЗУ залучила провідних вітчизняних фахівців галузі. зокрема, керівників інсультних центрів, практикуючих лікарів.

У Національній службі здоров’я України, за підтримкиПроекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я», відбулося перше засідання Робочої групи медичних експертів за Програмою медичних гарантій у 2021. Темою для обговорення була розробка проєктів умовзакупівлі медичних послуг та їх специфікацій за напрямом медична допомога при гострому мозковому інсульті.

До роботи над новими вимогами пакету “Гострий мозковий інсульт” та узгодження питань щодо специфікацій НСЗУ залучила провідних вітчизняних фахівців галузі зокрема, керівників інсультних центрів, практикуючих лікарів.

Зазначалося, що основні зміни у ПМГ-2021 будуть спрямовані для стимулювання закладів до надання високотехнологічної медичної допомоги. Зокрема, це стосується проведення тромбекстракції та наявності в закладі окремих ліжок суто для інсультних хворих.

До нових вимог пропонується включити:
- наявність необхідної сучасної апаратури для проведення нейровізуалізації пацієнтам з підозрою на гострий мозковий інсульт, не пізніше 60 хвилин з моменту звернення;
- забезпечення закладу умовами та обладнанням для анестезіологічного супроводу пацієнта під час нейровізуалізації;
- обладнання приймального відділення місцем для тромболізису, де проводитиметься безперервна пульсоксиметрія, контроль артеріального тиску в автоматичному режимі, ЕКГ, забезпечення прохідності дихальних шляхів відповідно до сучасних принципів, безперервна інгаляція кисню тощо.

Учасники робочої групи також обговорили питаннясвоєчасного знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, забезпечення лікарськими засобами, медичними виробами та розхідними матеріалами. Окрему увагу звернули на обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час усіх інвазивних діагностичних процедур, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів.

Фахівці також вважають, що слід включити в вимоги до закладу проведення обов’язкових тренувань для персоналу для того, щоб скоротити час перебування хворого в приймальному відділенні (так званий, час від порогу до голки) до півгодини. Адже, що швидше буде надано допомогу хворому з інсультом, то більше шансів на одужання та повернення у нього до звичного життя.

Голова Робочої групи з питань розробки проєктів умов закупівлі медичних послуг та їх специфікацій у рамках Програми медичних гарантій за напрямом медична допомога при гострому мозковому інсульті, заступник директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ ДмитроСамофалов: “Жертвами судинних захворювань в Україні стають близько 100 тисяч людей, при цьому в гострий період помирає кожен третій, ще 15-20% впродовж найближчого року-двох, а серед тих, хто вижив, інвалідами залишаються 80%. Показники захворюваності та смертності, значний відсоток інвалідизації від інсульту в Україні обумовлюють високу медичну та соціальну значимість даного захворювання, тому Національна служба здоров’я України вже другий рік поспіль відносить медичну допомогу при гострому мозковому інсульті до пріоритетних медичних послуг, за які сплачує за підвищеним тарифом. Такий підхід стимулює заклади охорони здоров’я розвивати цей напрямок та відповідати світовим стандартам”.

Довідка.У Національній службі здоров’я України, за підтримки Проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я», стартують перші засідання Робочих груп експертів за відповідними медичними напрямами, які розроблятимуть проєкти специфікацій та умов закупівлі медичних послуг, які надаються за Програмою медичних гарантій у 2021 році.

У складі Робочих груп - лікарі, представники МОЗ, Національної академії медичних наук, ВООЗ, керівники закладів охорони здоров’я, провідні фахівці відповідних галузей медицини, а також представники громадських та пацієнтських організацій. Загалом, 384 експерти працюватимуть над оновленням умов закупівлі медичних послуг для держави. Вони надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.

Робочі експертні групи працюватимуть у рамках ініціативи зі створення Ради безпеки пацієнтів.

У Програмі медичних гарантій-2021 – 35 пакетів медичних послуг, серед них два з лікування COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було у поточному році. Це такі пакети, як“Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії”, “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”, “Ведення вагітності в амбулаторних умовах, “Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах”, “Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”, “Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах” та “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я”.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram