Вчені заявили про прорив в лікуванні цукрового діабету

Нове дослідження, присвячене боротьбі з діабетом другого типу, було проведено the Centenary Institute. Результати відкрили для вчених можливість нового підходу до лікування пацієнтів, у яких рівень цукру в крові небезпечно високий.

Зокрема, виявилося, що вирішальне значення для процесу регуляції рівня глюкози має певний фермент в печінці. Він називається сфінгозинкіназа 2 (SphK2), повідомляє Medical Express. За словами старшого автора дослідження доктора Янфей (Джейкоб) Ци, завідувача лабораторією ліпідної клітинної біології в Centenary Institute, недолік цього ферменту викликає накопичення жирового продукту, який, в свою чергу, погіршує функцію інсуліну в печінці.

Нагадаємо, інсулін сигналізує клітинам жиру, печінки і м’язів про те, що необхідно поглинути глюкозу з крові. Стан, коли клітини не реагують на інсулін належним чином і не можуть адекватно знижувати рівень глюкози, називається інсулінорезистентністю. Вона і призводить до розвитку діабету другого типу.

Доктор Ци заявив, що їх «знахідка» дозволить змінити життя на краще. Вчені мають намір продовжувати дослідження. У них вони планують впливати на SphK2 за допомогою генетики та фармакології. Якщо вийде нормалізувати рівень ферменту, це, відповідно, допоможе і в лікуванні діабету.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram