Як фармкомпанії допомагають лікарям та пацієнтам під час пандемії Covid-19

Діяльність фармацевтичний компаній, зазвичай, не обмежується розробкою, виробництвом та забезпеченням пацієнтів лікарськими засобами. В умовах кризи в Україні через пандемію СOVID-19, як глобальні компанії, що працюють в Україні, так і деякі українські виробники демонструють соціальну відповідальність, надаючи гуманітарну допомогу системі охорони здоров’я України

Комітет з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації (далі – Асоціації) з гордістю повідомляє про надання гуманітарної допомоги на користь України фармацевтичними компаніями, які входять до його складу. З початку пандемії COVID-19 у світі, за сприяння компаній Комітету Асоціації в Україну надійшов суттєвий обсяг необхідного оснащення на користь закладів охорони здоров’я та українських лікарів, які стоять на передовій боротьби та які, на жаль, виявилися недостатньо захищеними. Українські лікарні отримали медичні маски, багаторазові медичні респіратори, медичні захисні окуляри, медичні рукавички, багаторазові повнолицьові маски для інвазивної вентиляції, захисні костюми, дезинфікуючі розчини, апарати штучної вентиляції легень, пульсоксиметри, інфузомати, монітори пацієнтів, дефібрилятори, електрокардіографи та інше обладнання для невідкладної допомоги хворим.

За загальним підрахунком у період із березня до травня 2020 р. фармацевтичні компанії Комітету Асоціації, а саме ТОВ «Абботт Україна», Корпорація «Артеріум», ТОВ «АстраЗенека Україна», компанія «Байєр», Представництво компанії “Берінгер Інгельхайм РЦВ ГмбХ енд Ко КГ” в Україні, компанія ЕббВі, компанія Новартіс (Novartis)*, представництво компанії Пфайзер Експорт Бі.Ві. в Україні, компанія Рош, компанія «Санофі», компанія Серв’є Україна, компанія Тева Україна та компанія «Фармак» надали допомогу Україні у грошовому еквіваленті близько 300 тисяч євро та більш ніж 30,2 млн гривень. Асоціація рада надати більш детальну інформацію про благодійну допомогу від згаданих фармацевтичних компаній.

На сьогодні ТОВ «Абботт Україна» вже перерахувало благодійним фондам та медичним установам різних регіонів України близько 700 тис. гривень цільової благодійної допомоги, яку було використано на придбання засобів індивідуального захисту, дезінфекційних препаратів, медичного обладнання, медикаментів.

Від початку пандемії COVID-19 Корпорація «Артеріум» створила фонд для боротьби з новою інфекцією. Кошти фонду у загальній сумі 12 млн гривень Корпорація спрямовує на закупівлю засобів індивідуального захисту для медиків, спеціального обладнання для лабораторії МОЗ України та лікарень. На сьогодні вже було закуплено більш ніж 13 тис. одиниць засобів захисту. Також Корпорація «Артеріум» передала різні лікарські засоби, що актуальні в нинішній ситуації, у кількості майже 20 тис. упаковок. У найближчий час Корпорація «Артеріум» планує закупити та передати медичним установам ще близько 20 тис. одиниць засобів індивідуального захисту та 11 одиниць обладнання.

За останні місяці ТОВ «АстраЗенека Україна» (AstraZeneca Ukraine) реалізувала два благодійних проєкти на користь України. В травні 2020 р. компанія передала Центру громадського здоров’я МОЗ України (ЦГЗ) 150 тис. захисних медичних масок. Цими засобами захисту забезпечуватимуть медиків з різних областей України, які безпосередньо контактують із хворими на COVID-19. Крім того, внесок компанії забезпечив повне оновлення лабораторних меблів ЦГЗ на суму понад 290 тис. гривень. Лабораторні меблі, які відповідають сучасним міжнародним стандартам, були отримані вірусологічною референс-лабораторією ЦГЗ. Ця благодійна допомога дозволить підвищити захист спеціалістів лабораторії, які щоденно діагностують зразки на наявність збудника хвороби COVID-19.

Компанія «Байєр» (Bayer) надає допомогу медичним закладам України, забезпечуючи медичним обладнанням для контролю за станом пацієнтів. Кошти на суму 1 млн гривень були спрямовані на закупівлю надважливого медичного обладнання для Бердичівської міської лікарні та Попільнянської лікарні у Житомирській області. Допомога у вигляді пульсоксиметрів, інфузоматів, моніторів пацієнтів, дефібрилятора, електрокардіографів доставлятиметься до медичних закладів для підтримки лікарів та пацієнтів, які опинилися під загрозою COVID-19.

Представництво компанії “Берінгер Інгельхайм РЦВ ГмбХ енд Ко КГ” в Україні (Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG Representation in Ukraine) у 2020 році надаватиме благодійну допомогу декільком лікарням, асоціаціям та фондам для підтримки системи охорони здоров’я України в боротьбі з COVID-19. Частково благодійна допомога вже була доставлена. В цілому, цільовий внесок компанії, що спрямовується на подолання епідемії COVID-19 в Україні, становить 20 тис. євро: це і маски, і захисні костюми для лікарів, а також грошова допомога.

Сьогодні компанія ЕббВі (AbbVie) надає благодійну допомогу низці країн, що знаходяться під впливом пандемії COVID-19. Усього для підтримки систем охорони здоров’я і спільнот, які потребують допомоги та борються з наслідками пандемії, компанія виділила 35 млн доларів. Також, як загальновідомо, у світі тривають дослідження щодо ефективності лопінавіру/ритонавіру проти COVID-19; проте, він може застосовуватись у якості експериментального варіанту лікування. Компанія ЕббВі безкоштовно надає лопінавір/ритонавір згідно з відповідним запитом від МОЗ України.

Компанія Новартіс (Novartis)* надала цільову благодійну допомогу Україні на суму 250 тис. доларів. Кошти, спрямовані на допомогу Україні у боротьбі з COVID-19, мають бути використані для закупівлі моніторингового обладнання та засобів індивідуального захисту для лікарів. Також, компанія безкоштовно передала Міністерству охорони здоров’я України 140 тис. доз гідроксихлорохіна для лікування хворих.

У відповідь на звернення МОЗ України компанія «Санофі» (Sanofi) надала Україні препарат Плаквеніл® (гідроксихлорохін) в якості гуманітарної допомоги. Такий крок компанія реалізувала, втілюючи в життя своє рішення про готовність допомогти 50 країнам світу, чиї органи влади звернулися з відповідним запитом. Усього компанія надала країнам 100 млн доз препарату.

Компанія Серв’є Україна (Servier Ukraine LLC) надає благодійну допомогу 70 лікувально-профілактичним закладам по всій Україні з метою закупівлі засобів захисту для медичного персоналу, дезінфікуючих розчинів та обладнання для невідкладної допомоги хворим на COVID-19.

Компанія Тева Україна (Teva Ukraine) долучилась до надання гуманітарної допомоги Україні і сьогодні постачає українським лікарням засоби індивідуального захисту для лікарів та дезінфікуючі засоби. Усього внесок компанії складає 3,5 млн гривень. На цю суму необхідне оснащення отримають близько 8300 сімейних лікарів з різних регіонів України.

Компанія «Фармак» через благодійний фонд виділила 10 млн гривень на протидію поширенню коронавірусу. На ці кошти вже закуплено 3 апарати штучної вентиляції легень виробництва США, цифрову ультразвукову діагностичну систему та інше обладнання для облаштування палат інтенсивної терапії для лікарень Києва, Шостки та Ружина. Також, лікарні Києва отримали електрокардіограф, дефібрилятор-монітор і монітор пацієнта; 13 медиків пройдуть навчання для роботи на обладнанні. Також, 17 лікарень України отримали необхідні засоби захисту, зокрема, захисні костюми, захисні медичні маски, медичні рукавички, респіратори класу захисту FFP2 і FFP3, захисні окуляри, дезрозчини та лікарські засоби виробництва «Фармак». Крім того, для українських медиків буде пошито 4000 захисних костюмів із матеріалу, що відповідає європейським стандартам якості.

Джерело: прес-служба Європейської Бізнес Асоціації

* Компанія Novartis представлена в Україні ТОВ «Сандоз Україна» (Sandoz LLC) та Новартіс Фарма Сервісез АГ, Представництво в Україні (Novartis Pharma Services AG Representative Office in Ukraine).

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram