Що зміниться за напрямом первинної медичної допомоги у 2022 році?

20 серпня у Національній службі здоров’я відбувся другий раунд засідання Робочої групи медичних експертів з питань розробки Програми медичних гарантій-2022 занапрямами первинної медичної допомоги та вакцинації від COVID-19.


Експерти Робочої групи підтримали та доповнили вимоги за напрямом первинної медичної допомоги такими пунктами:
- розширити перелік обов’язкових лабораторних досліджень, додавши до загального аналізу сечі визначення ацетону (кетонових тіл). А також уточнити щодо показників, які необхідно визначати на рівні первинної медичної допомоги, які входять як до загального аналізу крові з лейкоцитарною формулою, так і до загального аналізу сечі;
- внести за рекомендацією ВООЗ наступний пункт: “Налагодження тісного та довірливого контакту з пацієнтами, урахування їх індивідуальних потреб, способу життя та особливостей поведінки, визначення нагальних потреб, тривог, скарг та проблем пацієнтів, пов’язаних з їх здоров’ям та благополуччям, що потребують задоволення або вирішення, залучення пацієнтів до ведення хвороби/хвороб (збору анамнезу життя і захворювання, соціального анамнезу), залучення пацієнтів до розробки плану лікування та погодження його з пацієнтами, допомога у постановці життєвих цілей пацієнтів та заохочення пацієнтів самостійно піклуватись про власне здоров’я”.

Стосовно умов закупівлі експерти підтримали внесення нового пункту у вимоги до спеціалістів та кількості фахівців - додати позицію медсестри (щонайменше одна особа), яка працює за основним місцем роботи у закладі ПМД.

Під час обговорення деякі експерти знову повернулися до питання доцільності включення у вимоги до обладнання наявність портативного дефібрилятора з функцією синхронізації на рівні первинної медичної допомоги. Більшістю голосів була підтримана попередня редакція, прийнята на першому засіданні Робочої групи. Але експерти акцетували на тому, що дефібрилятор необхідний - для надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, при раптовому порушенні ритму серця та фібриляції шлуночків. Зокрема, слід зазначити, що нещодавно в Київському метрополітені завдяки умілим навичкам в наданні першої медичної допомоги працівника поліції та використанню автоматичного зовнішнього дефібрилятора було врятовано ще одне життя. Тож наявність дефібрилятора у закладах охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу є дуже важлива та необхідна.

Крім того, експерти дискутували щодо необхідності доповнення пункту про проведення вакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень та екстреної імунопрофілактики уточненням “крім сказу”. Але нове формулювання не погодили. Довготривале обговорення викликав пункт про тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. З рештою погодили запропоновані на минулому засіданні зміни щодо обов’язкового проведення таких тестувань.

Експерти не підтримали пропозиції включити в перелік обов’язкових досліджень на первинці наступні аналізи - ЛГ, ФСГ, ПРЛ, тестостерон, естрадіол, токсоплазмоз, ІПФР-1, CELIAC скринінг, 17-КС сечі, а також аналізи, необхідні для контролю за станом здоров'я дітей та дорослих з муковісцидозом.

Щодо пакету «Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»,то на другому засідання одноголосно погодили усі вимоги, обговорені раніше.

В тому числі і прийняте на минулому засіданні рішення, що спостереження за станом пацієнта після проведення вакцинації від COVID-19 буде здійснюватись відповідно до того, як це передбачено інструкцією того виробника, чиєю вакциною здійснена вакцинація. До речі, на основі даних про вакцинацію, внесених медичними працівниками, які проводять вакцинацію, формуються міжнародне свідоцтво про вакцинацію та українські сертифікатиCOVID-19.

Обговорювали, але не прийняли пропозиції, подані на громадському обговоренні. Зокрема, виключити з вимог обов’язковий пункт про наявність закладу у переліку, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Склад Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом первинна медична допомога

Дудник Світлана Валеріївна

Начальниця відділу взаємодії із зовнішніми експертами управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, д.мед.н., голова Робочої групи

Дутчук Руслана Іванівна

Головний спеціаліст відділу взаємодії із зовнішніми експертами управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, секретар Робочої групи

Ковальова Олена Михайлівна

Головний спеціаліст відділу клінічного аудиту та методології Департаменту моніторингу НСЗУ, д.мед.н., професор

Бугнон Анастасія Володимирівна

Фахівець із надання послуг охорони здоров’я Бюро ВООЗ в Україні (за згодою)

Дяченко Леся Олександрівна

Заступник головного лікаря з медичного обслуговування КНП «Бучанський центр первинної медико-санітарної допомоги», к.мед.н. (за згодою)

Демешко Ольга Миколаївна

Фахівець з питань фінансування системи охорони здоров’я Бюро ВООЗ в Україні (за згодою)

Іванова Оксана Олексіївна

Заступниця медичного директора з обслуговування населення КНП «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Енергодарської міської ради (за згодою)

Калмикова Наталія Іванівна

Начальниця управління забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я Чернівецької міської ради (за згодою)

Колоденко Олена Володимирівна

Директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Одеської міської ради, к.мед.н. (за згодою)

Кудренко Сергій Миколайович

Директор КНП «ЦПМСД Калинівської селищної ради» (за згодою)

Литвиненко Олена Олександрiвна

Лікар загальної практики-сімейний лікар КНП «Міська поліклініка №3» Харківської міської ради (за згодою)

Матвієць Людмила Григорівна

Доцентка кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, к.мед.н. (за згодою)

Нечипорук Андрій Григорович

Головний лікар КП «КНП Шепетівський центр ПМСД» Шепетівської районної ради Хмельницької області (за згодою)

Огнєв Віктор Андрійович

Завідувач кафедри громадського здоров’я та управління охороною здоров’я Харківського національного медичного університету, д.мед.н. (за згодою)

Скіргіко Дмитро Володимирович

Лікар загальної практики-сімейний лікар ТОВ Медичний центр здоров’я та реабілітації «100 відсотків життя», старший фахівець відділу управління проєктом Глобального фонду, Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом (за згодою)

Ткаченко Вікторія Іванівна

Професорка кафедри сімейної медицини Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар-ендокринолог Приватного медичного центру «Сирець», д.мед.н., професор (за згодою)

Трофимук Світлана Володимирівна

Головний лікар КНП «Юр’ївський ЦПМСД» (за згодою)

Халімоненко Марина Михайлівна

Лікар загальної практики-сімейний лікар ТОВ «МЦ «ДОБРОБУТ-ПОЛІКЛІНІКА» (за згодою)

Цап Віолета Іванівна

Заступниця директора з медичного обслуговування населенн’я КНП «Центр первинної медичної допомоги Долинської міської ради» Івано-Франківської області (за згодою)

Шабаліна Світлана Вікторівна

Головний лікар КНП «Центр первинної медичної допомоги м.Бахмута» (за згодою)

Шепітько Костянтин Володимирович

Керівник експертної групи з питань організації надання первинної медичної допомоги Директорату медичного забезпечення МОЗ України (за згодою)

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram