Український центр трансплант-координації долучено до надання медичної допомоги учасникам бойових дій методом трансплантації за кордоном

Сьогодні, 20 жовтня, Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Постанови № 720, яка регулює порядок перевезення анатомічних матеріалів людини в межах України, а також їх ввезення та вивезення за межі митної території країни.

Прийняті зміни сприятимуть вирішенню проблем учасників бойових дій, які втратили одночасно обидві руки чи ноги під час захисту від російської агресії. Повернути їх до повноцінного життя дозволяє трансплантація. Наразі в Україні відсутня технологія проведення таких операцій, проте є країни, які мають досвід їх проведення, готові робити ці операції для українських ветеранів з одночасним навчанням українських фахівців.

Прийнята постанова дає змогу проводити трансплантації українським учасникам бойових дій кінцівок від українських донорів у закордонних закладах охорони здоров’я.

Згідно зі змінами, Український центр трансплант-координації (УЦТК) отримав право вивозити за межі митної території України анатомічні матеріали людини (верхні та нижні кінцівки )для проведення трансплантацій в іноземних закладах охорони здоров’я учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь

  • в антитерористичній операції,
  • у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони
  • відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

у випадку неможливості проведення такої трансплантації в Україні.

Факт встановлення можливості/неможливості проведення трансплантації кінцівок в Україні встановлюється УЦТК через направлення запитів до вітчизняних Центрів трансплантації

Трансплантації кінцівок проводяться в іноземних закладах охорони здоров’я у рамках договорів про співпрацю між Українським центром трансплант-координації та/або Центром трансплантації і іноземним медичним закладом, який може виконати таку операцію.

Довідково: Загалом протягом І-ІІІ кв.2021 р. в Україні проведено 202 трансплантації. Найбільше операцій - з трансплантації нирки - 151.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram