Обов’язковій вакцинації підлягають працівники освіти усіх навчальних закладів

«Давайте розрізняти обов’язкову і примусову вакцинацію», — Ляшко

«Примусової» вакцинації ні освітян, ні працівників професій зазначених у переліку необхідної вакцинації не буде. Буде «обов’язкова». А до установ, де мають бути вакцинованими для роботи у закладах освітяни, будуть включені всі заклади освіти. Про це розказали міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет на зустрічі із журналістами.

«Сьогодні наказ прийшов на погодження центральним органам, будуть зараховані всі заклади освіти і наукові установи. Думаю, він буде погоджений найближчим часом. А от порядок застосування з’явиться трошки пізніше», — сказав Шкарлет.

Вакцинування освітян, за словами міністра, після виявлення їх бажання, організовується з допомогою виїздних бригад.

«Давайте розрізняти обов’язкову і примусову вакцинацію. Примусової вакцинації не буде. Обов’язкова вакцинація передбачена законодавством. МОЗ може визначити перелік професій, посад і виробництв, для яких є певна обов’язковість проведення певних щеплень проти інфекційних хвороб. В даному випадку ми говоримо про вакцинацію проти ковіду. І визначаємо перелік професій. За результатами урядового рішення ми говоримо, що зупинилися на освітянах всіх рівнів, на працівниках міністерств та інших ЦОВВ всіх рівнів і територіальних підрозділів, і місцевих адміністраціях — обласних, міських, районних. Це мінімум», — зазначив Ляшко.

Міністри повідомили, що після погодження всіма зацікавленими сторонами наказ реєструється номером і відправляється до Мін’юсту, який може розглядати його до місяця. Після присвоєння документу номера відбувається його держреєстрація, публікація і він набирає чинності з визначеної дати.

«Після цього роботодавець повинен буде відсторонити від роботи людей, які не вакциновані і не відповідають вимогам. Збереження зарплати в таких випадках не буде. Є контролюючі органи, які перевіряють. Якщо роботодавець не відсторонив від роботи невакциновану людину, то він нестиме за це відповідальність. Перелік вже визначений. Дискусії щодо деяких юридичних питань ще тривають», — сказав міністр охорони здоров’я.

На питання про відсутність у списку професій, яким необхідно обов’язково вакцинуватися, медичного персоналу, міністр охорони здоров’я сказав, що в подальшому це питання буде розглядатися.

«Медики вакциновані вже на 80%, по-перше. По-друге, є питання доступності до медичної допомоги. Відсторонення від роботи може призвести до обмеження доступу до медичної допомоги, в тому числі і невідкладної. В подальшому ми будемо розглядати це питання», — заявив Ляшко.

Раніше повідомлялося, що міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив, що майже 6 тисяч українських шкіл ще не досягли показника вакцинації своїх працівників проти COVID-19, рекомендованого урядом (80% вакцинації – ред.).

Під час засідання уряду Ляшко підкреслив: "Перебуваючи у "жовтій" зоні епіднебезпеки понад 900 шкіл досягли 100-відсоткового охоплення співробітників вакцинацією хоча б однією дозою вакцини».

  • За матеріалами: ZN.UA
Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram