Як отримати антиретровірусну терапію людині, яка живе з ВІЛ

Після того, як людина дізналася про свій позитивний ВІЛ-статус після тестування на антитіла до ВІЛ, їй пропонують пройти тестування на наявність вірусу в організмі. У разі підтвердженого позитивного результату — їй пропонують розпочати АРВ-терапію. Це важливо зробити якомога раніше.

Антиретровірусна терапія (АРВ-терапія) — метод лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу, що полягає у максимальному пригніченні розмноження ВІЛ в організмі. Завдяки тому імунна система відновлюється, а рівень вірусного навантаження досягає невизначуваного.

Більше про це читайте у матеріалі: Лікування ВІЛ. Що таке принцип «не визначається = не передається»

Важливо пам’ятати, що результати тестування залишаються конфіденційними та лікування ВІЛ є також і безкоштовним.Також гарна новина в тому, що виконати наступні кроки можна за один день або протягом доби після позитивного результату тестування — це найкращий сценарій, до якого варто прагнути.

Отже як виглядає маршрут пацієнта, який має позитивний результат тестування на ВІЛ та обирає розпочати лікування?

Крок 1. Дізнайтеся про свій статус ВІЛ, якщо ви досі його не знаєте. Тестування на антитіла до ВІЛ необхідно проходити регулярно незалежно від того, чи знаходитеся ви в групі ризику, чи мали нещодавно контакти з людиною, яка живе з ВІЛ.

Тестування безкоштовне і анонімне. Його можна пройти у сімейного лікаря, в кабінеті довіри або в центрі СНІДу. Також у вашому населеному пункті можуть бути мобільні пункти для тестування.

Крок 2.Якщо результат тесту виявився позитивним, завітайте до кабінету довіри або СНІД-центру. Там ви зможете пройти повторне та більш ретельне тестування на наявність вірусу в організмі.

Будь-які результати ваших тестувань закодовані у медичній інформаційній системі «ВІЛ-інфекція в Україні», або як її ще називають МІС ВІЛ. За розголошення інформації про ваш стан здоров’я медичні працівники можуть понести кримінальну відповідальність та отримати заборону проводити медичну практику.

Крок 3.Якщо лікар бачить потребу у тому, щоб призначити вам додаткові обстеження, аби визначити наскільки знижений імунітет чи є у вас супутні захворювання, він може це зробити. Зазвичай починати АРВ-терапію можна без додаткових аналізів.

Крок 4.Лікар призначає вам план лікування на основі обстеження. АРВ-терапія може включати в себе як одну, так і дві або три таблетки на день залежно від схеми лікування та того, як давно вірус знаходиться в організмі людини. Разом з АРВ-терапією ви можете ще якийсь час вживати додаткові ліки, що знижують ризик розвитку супутніх захворювань.

Крок 5.Офіційний початок АРВ-терапії стається тоді, коли лікар видає вам комплекс препаратів на перший місяць і ви починаєте прийом ліків.

Ліки необхідно приймати щодня приблизно в один зручний для вас час. Дуже важливо не пропускати час прийому ліків — вірус може пристосуватися до компонентів препарату і стати невразливим до них. Так, їх доведеться приймати до кінця життя.

Крок 6.Наступна порція ліків видається на три місяці, і так регулярно. Розмір порцій може варіюватися залежно від наявності препаратів і вашої прихильності до лікування.

Завдяки одній таблетці на день ви можете контролювати розмноження вірусу у вашому організмі та давати можливість імунній системі відновитися й працювати максимально ефективно.

А ви своєю чергою зможете жити повноцінним життям — так, як хочеться саме вам.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram