Офіс першої леді України запускає загальнонаціональну ініціативу щодо зміцнення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки громадян

Під час виступу на 75-й Всесвітній асамблеї охорони здоров'я перша леді України заявила про плани створення в Україні справді унікальної і найкращої психологічної служби допомоги у світі.

«Так, війна – це трагедія. Але ми маємо знайти можливість творити добро навіть серед жахіть війни. Використаймо цей період як можливість інтегрувати психологічну підтримку в усі сфери нашого мирного життя. Сподіваюся на вашу підтримку. Давайте здобудемо цю перемогу разом!» – закликала вона учасників асамблеї.

Олена Зеленська нагадала, що ВООЗ покликана захищати найголовніші права людини – на життя та здоров’я. Обидва ці права зараз порушені в Україні через збройну агресію росії.

«Ніхто з українців – ані дорослий, ані дитина – не може бути певним, що прокинеться завтра. Що ракета не прилетить у його дім. Лікар не може бути певен, чи не розбомблять його “швидку” дорогою до пацієнта, – сказала перша леді. – Сьогодні тут – міністри охорони здоров’я з різних країн. Це особливо важливо тому, що життя та здоров’я українців ми тепер не можемо забезпечити лише своїми силами. І ваші країни приходять нам на допомогу».

Як зазначила пані Зеленська, битви скінчаться; кожен переміщений українець повернеться; кожна сім’я возз’єднається, а рани загояться; зруйновані школи, дитячі будинки та лікарні в Україні відбудують. Але наслідки цієї війни, на жаль, залишаться на роки й десятиліття. Тож іще одне завдання, яке вже постало перед нами, – битва за ментальне здоров’я наших людей.

Після того, що пережили українці в окупації, на фронті, у бомбосховищах, під обстрілами, на чужині, вони потребують реабілітації так само, як і поранені фізично – впевнена дружина Президента України.

Тому вже зараз офіс першої леді разом із представниками українського уряду у співпраці з нашим громадянським суспільством та міжнародними партнерами запускає загальнонаціональну ініціативу щодо зміцнення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

«Ми хочемо робити це разом з вами, – звернулася до присутніх Олена Зеленська. – Беручи за основу ваш найкращий досвід. Ми розраховуємо на вашу експертну підтримку, щоб побудувати справді унікальну й найкращу психологічну службу допомоги у світі».

Про такі наміри заявила перша леді України й висловила щирі сподівання, що Україна подасть сьогодні приклад для посилення глобальної підтримки психічного здоров’я та психосоціального добробуту тих, хто пережив війну. Щоб, як зазначила пані Зеленська, разом з перемогою у війні ми здобули ще й цю перемогу – над горем, шоком та стресом наших громадян.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram