Ще 22 постраждалі українці евакуйовані на спеціалізоване лікування до клінік Європи

Міністерство охорони здоров’я разом із Європейською комісією продовжують здійснювати евакуацію громадян України з територій, де тривають активні бойові дії.

Нині вдалося евакуювати ще 22 українці на спеціалізоване лікування до Німеччини, Нідерландів та Норвегії.

Відомо, що серед евакуйованих пацієнтів — люди зі складними мінно-вибуховими пораненнями з різних регіонів України, зокрема це дорослі пацієнти з Харківщини та прифронтових територій, а також дитина з Миколаївщини. Всі вони стали жертвами російської агресії, потрапивши під ворожий обстріл. Також серед них є онкопацієнти з Одеської області, які наразі потребують невідкладного спеціалізованого лікування.

В Україні триває повномасштабна війна, прифронтові території продовжують зазнавати постійних обстрілів та ударів з боку рф, інфраструктура територій: житлові будинки, навчальні заклади, лікарні — пошкоджена або знищена. Через це надання медичної допомоги у східних та південних територіях значно ускладнюється, а тому є необхідність у медичній евакуації.

Враховуючи стан деяких пацієнтів, подальший післяопераційний догляд за ними та/або вік, дехто з евакуйованих потребує сторонньої допомоги та підтримки, тому їх супроводжували близькі або родичі.

Спочатку пацієнти прибули до Львівщини, де їм була надана необхідна медична допомога, та звідти, після стабілізації їхнього стану, із залученням літака були евакуйовані за кордон до спеціалізованих клінік Європи для продовження лікування.

Нагадуємо, що евакуація цивільного населення проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли різні країни ЄС оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку для лікування і реабілітації українців. Так звані «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямків порятунку пацієнтів, коли Міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити їм необхідне лікування від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з країною, яка приймає, та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Працюємо. Вистоїмо. Переможемо!

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram