Українці, які постраждали від війни, зможуть лікуватися за кордоном

Міністерство охорони здоров’я України ініціювало співробітництво з Європейською Комісією (DG SANTE – Генеральний директорат з питань здоров’я та безпеки харчових продуктів) щодо лікування за кордоном тих українців, які постраждали від військової агресії рф.

Відтепер українські пацієнти після евакуації можуть бути направлені на лікування до клінік країн-членів ЄС. Процес евакуації проходитиме за посередництва Emergency Response Coordination Centre (ERCC), який є дієвим механізмом захисту цивільного населення у надзвичайних ситуаціях. Також він забезпечує швидке розгортання екстреної підтримки та діє як координаційний центр між усіма державами-членами ЄС.

Також додаткові питання взаємодії між Україною та ЄС з даного питання під час спілкування обговорили міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та Стела Киріакідес Єврокомісар з питань охорони здоров'я та безпеки продуктів харчування в комісії Урсули фон дер Ляєн.

Раніше, завдяки підтримці американської клініки St. Jude Children's Research Hospital та уряду Республіки Польща, лікарі львівського Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру забезпечили лікування 381 дитині у клініках ЄС, США та Канади.

Перш за все, це пацієнти з онкологією, з важким ураженням центральної нервової системи, з гострою та хронічною нирковою недостатністю, а також іншими важкими хронічними захворюваннями, що рідко зустрічаються.

У співпраці з урядами інших країн в питаннях надання медичної допомоги дітям велику роль відіграє перша леді України Олена Зеленська.

Окрім того, в ході перемовин учасники визначилися з важливими операційними процедурами, які є своєрідною інструкцією, та отримали доступ до платформи Системи Раннього Попередження та Реагування (EWRS). Саме вона є базою для обміну інформацією про логістику пацієнтів між країнами-членами ЄС, Молдовою та Україною.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram