Всі інсуліни за електронним або паперовим рецептом - безоплатні для пацієнта


Всі 47 препаратів інсуліну, включених до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій, тепер повністю безоплатні на період дії воєнного стану.

Пацієнти із цукровим діабетом, які мають рецепт, зможуть отримувати інсулін без доплати. Це стосується всіх 47 препаратів, незалежно від типу та форми випуску, а такожкатегорій, до яких належать пацієнти. НСЗУ відшкодовуватиме аптекам повну вартість відпущеного інсуліну. Відповідну  Постанову Уряд прийняв 12 березня.

Тож ті пацієнти, які раніше здійснювали доплату, зараз зможуть отримувати інсулін повністю безоплатно. Для цього не потрібно створювати нових ані планів лікування, ані нових рецептів, якщо попередній ще не погашено.

Нагадаємо, що раніше були прийняті зміни, які дозволили в умовах воєнного стану отримувати інсулін як за електронним, так і паперовим рецептом. Це зроблено в інтересах пацієнта. Щоб навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом, лікар мав можливість виписати рецепт, а аптеки - його погасити.

У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я - він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.

Рецепт на інсулін виписує:
- сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
- будь-який інший сімейний лікар, терапевт чи педіатр - з яким декларації пацієнт не має;
- ендокринолог.

Аптеки, які відпускають “Доступні ліки” за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності. Список аптек, де є інсулін. Список постійно оновлюється. Перед тим як прямувати до найближчої аптеки, варто зателефонувати до неї, щоб дізнатися години її роботи та уточнити наявність інсуліну.

Також нагадуємо про організації, до яких можна звернутись по допомогу, якщо потрібен інсулін:
- Гаряча лінія МОЗ 0 800 60 20 19. Оператор зафіксує вашу заявку та опрацює її. Інсулін знайдуть або в аптеці, або, за можливості, доставлять волонтерами.
- Львів, благодійна організація “Благодійний фонд "Діабет - це не вирок”, Лазірко Андрій, 0986045873
- ГО “Сприяння хворим на цукровий діабет СахарОК”, Тетяна Авраменко, 0503134768, Tetiana.avramenko@gmail.com
- Миколаївсько-Одеська діабетична асоціація, Янків Марина, 0953557755.


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram