Долаємо спалах поліомієліту в Україні: стратегічна зустріч експертів ЦГЗ та ВООЗ


22-23 березня у Києві за участі ВООЗ та Центру громадського здоров’я відбувається глобальна зустріч із огляду реагування на спалах поліомієліту в Україні для обласних Центрів контролю та профілактики хвороб.

Головна мета зустрічі — підготовка країни до візиту команди з оцінки реагування на спалах поліомієліту (OBRA).

Актуальні питання, які потрібно вирішити в час заходу:

  • Огляд епіднагляду за ГВП в Україні за 2018 – 2023 роки;
  • Що таке OBRA? Навіщо це потрібно?
  • Огляд підготовчого контрольного списку OBRA;
  • Оновлення щодо постачання вакцин/логістики холодового ланцюга та управління вакцинами на 2022 — 2023 роки;
  • Оновлення інформації про ризики та залучення спільноти (RCCE) на 2022 — 2023 роки.

“У 2021 було виявлено 2 випадки поліомієліту в Україні. На тлі пандемії COVID-19 наша медична система отримала ще один значний виклик. Нам необхідно було підійти до цієї ситуації стратегічно. Ми поставили перед собою великі завдання — підвищили чутливість епіднагляду; створили систему, яка повинна стабільно працювати та може виявляти нові випадки. Наразі ми зробили чимало активностей, щоб покращити найважливіші компоненти. Ми також провели форсовану імунізацію для переривання передачі вірусу серед дітей від 6 місяців до 06 років та провели активну комунікаційну кампанію. Разом із партнерами ми оцінюємо наші наступні кроки щодо подолання спалаху”, — сказав під час свого виступу Олександр Мацьков, заступник генерального директора ЦГЗ.

Представник ВООЗ Фейсал Лохдіу своєму виступі для ЦКПХ детально зупинився на оцінці ризиків: “Ми повинні бути на готові та оцінювати ситуацію безперервно. Величезною проблемою стало переміщення населення, що вплинуло на цільову оцінку та оцінку прогресу з вакцинацією. Війна додає ризиків і ми повинні підтримувати наші зусилля щодня. Наступні кроки — активізація епіднагляду, покращення планової імунізації, удосконалення мікропланування та забезпечення ресурсів вакцини та стимулювання попиту”.Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram