Причини появи пігментних плям та як з ними боротися

Як з’являються темні плями на шкірі?

Загальновідомим фактом є те, що запускає процес надмірної пігментації ультрафіолет типів UVA і UVB, який випромінюють сонце і деякі типи ламп. Але його інтенсивність залежить від роботи різних частин головного мозку, що відповідають за гормональний баланс.

Гіпоталамус та аденогіпофіз забезпечують синтез гормону, який стимулює вироблення пігментних частинок. Натомість епіфіз за допомогою іншого гормону гальмує цей процес, а отже, контролює рівень пігментації у шкірі. Якщо ж баланс цих двох гормонів порушений і епіфіз не справляється зі своєю функцією, з’являється надлишок меланіну і саме він формує на поверхні шкіри темні плями.

Чому з’являється гіперпігментація?

Випромінювання ультрафіолету є приводом для гіперпігментації, а справжня причина її розвитку може бути глибшою.

 • Генетика. Веснянки і схильність до фотостаріння залежать від відтінку шкіри і волосся, тобто від кольоротипу людини, який їй передали батьки. Утім, навіть за умови генетичної схильності людина може коригувати проблему.
 • Порушення балансу гормонів. Різкі коливання рівня гормонів можуть стати причиною появи темних плям. Найчастіше такий стан відмічають у період вагітності, після народження дитини і в період менструації.
 • Надмірне перебування на сонці. Якщо людина багато часу проводить під прямими сонячними променями, навіть без генетичної схильності у неї можуть з’явитися пігментні плями.
 • Травматизація шкіри. Доволі часто темні плями з’являються на місці опіків, порізів чи запалень. Причина в тому, що через травму верхніх шарів шкіри вона втрачає природний захист.
 • Проблеми з внутрішніми органами. Інколи темні плями на обличчі та тілі свідчать про захворювання внутрішніх органів. Корекцію такої гіперпігментації слід розпочати із загального медичного огляду організму.

Спричинити появу пігментних плям здатні також деякі гормональні препарати і тривалий стрес.

Як позбутися пігментних плям?


Щоб корекція гіперпігментації була ефективною, необхідно впливати на процес утворення меланіну на всіх його етапах.

 • Уповільнити синтез меланіну. Допоможуть цьому сироватки і креми з такими компонентами: вітамін С, ніацинамід, арбутин, пептиди-інгібітори і деякі рослинні екстракти.
 • Стимулювати оновлення шкіри. З цією метою можна пройти курс професійних пілінгів у косметолога або використовувати кислотні пілінги вдома.
 • Захистити вразливі ділянки. Необхідно використовувати засоби з SPF 30–50 і широким спектром захисту, які слід наносити на обличчя і всі відкриті зони щодня незалежно від погоди і пори року.
 • Зміцнити захисний бар’єр. Щоб шкіра не була вразливою, потрібно додавати в догляд крем з церамідами і компонентами для регенерації.

Освітлення шкіри може перетворитися на стрес для шкіри і стати причиною ще сильнішої пігментації. Тому дія­ти слід обережно, дотримуватися правил і консультуватися з косметологом.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram