Пустушка або соска немовляті не потрібна: експерти розповіли про принципи ефективного грудного вигодовування та правила зберігання молока

Для успішного та ефективного грудного вигодовування важливо не використовувати для годування новонародженої дитини пляшечки або будь-який інший пристрій з соскою, оскільки це може нашкодити подальшому налагодженню процесу годування груддю. Про це на вебінарі Центру громадського здоров’я до Всесвітнього тижня грудного вигодовування розповіли запрошені експерти.

За словами засновниці та керівниці ГО "Молочні ріки України", експертки з грудного вигодовування Ксенії Соловей, важливо пам’ятати, що не існує "молочних" чи "немолочних" жінок. Згідно з дослідженнями, лише 3% жінок страждають нестачею молока через конкретні стани здоров’я. А годування груддю – це навичка, яку можна і потрібно формувати.

Серед умов успішного вигодовування виділяють наступні:

  • ефективне прикладання - без пустушок, пляшок, накладок
  • систематичні годування вдень – не рідше ніж кожні 2 години
  • нічні годування – з 24 год. до 8 год. близько 3-4 годувань

В ході вебінару пані Ксенія розповіла, чому важливо також навчитись ефективно прикладати дитину до грудей та пояснила, як визначити ознаки такого прикладання:

  • коли дитина захоплює не лише сосок, а й ареолу, то вона робить хвилеподібні рухи язиком, притискаючи місце під ареолою, завдяки чому виводить молоко одразу в глотку. Саме при такому прикладанні сосок – найбільш чутлива частина грудей – залишається цілим. А тому – перша ознака ефективного прикладання – "мамі не боляче".
  • при неефективному прикладанні, коли дитина не захоплює ареолу, а лише сосок, вона виконує язиком "поршневі" рухи, бо їй важко добути необхідний об’єм грудного молока. В результаті цього сосок може пошкодитись, виникають тріщини тощо.

"Якщо після народження дати дитині одразу пляшку, пустушку, вона навчається смоктати саме "сосок" - бо у пляшки є лише "сосок". А нам потрібно, щоб дитина захоплювала ще й велику частину ареоли. Пустушка так само не потрібна немовляті. Дитина прекрасно заспокоюється грудьми. Якщо дитина починає плакати, беремо дитину на руки і прикладаємо до грудей, щоб заспокоїти", – наголосила пані Ксенія.

Грудне молоко матері є унікальним натуральним продуктом харчування для новонароджених, який не може повторити жодна штучна суміш. І досить часто мами зціджують молоко з різних причин, зберігаючи до використання. Правила зберігання грудного молока в домашніх умовах на вебінарі пояснювала лікарка-педіатриня-неонатологиня, експертка з грудного вигодовування "Банк грудного молока "КНП" Київський перинатальний центр" Анна Осіпова.

"Правила зберігання молока залежать від декількох умов: зберігаєте де, в чому? За різними джерелами, щойно зціджене молоко можна зберігати від 1 год. до 6 год. в залежності від пори року та температури у кімнаті", – прокоментувала пані Анна та додала, що у літню пору в кімнатних умовах не можна зберігати зціджене молоко більше двох годин. У той же час у звичайній камері холодильника зціджене молоко можна зберігати дві доби. Експертка також зазначила, що найкраще все ж таки зберігати молоко у холодильнику, та наголосила – зціджувати потрібно у пляшечку з харчового пластику або спеціальні пакети для грудного молока.

Добову порцію зцідженого молока можна зберігати у морозильній камері, однак зливати окремі порції в одну ємність можна лише при однаковій температурі: "Якщо в холодильнику є порція зцідженого молока, а мама зцідила наступну, то поміщаємо її в холодильник поруч і чекаємо, поки обидві порції охолодяться до однієї температури. Лише після того зливаємо їх у спільну “добову" ємність, яку згодом можна буде помістити у морозилку. Незалежно від того, чи вдалось заповнити за одну добу всю ємність молоком, чи вона напівпорожня, відправляємо її у морозилку. Можна підписати дату і час, щоб розуміти, коли молоко потрапило до морозилки".За словами експертки, якщо сучасна і справна морозилка, то заморожене молоко може зберігатись до півроку. Однак, якщо мама не впевнена в температурі морозилки, то краще зберігати до 3 місяців.

Повний вебінар можна переглянути на каналі YouTube, захід проходив у межах Всесвітнього тижня грудного вигодовування.

Раніше Центр громадського здоров’я пояснював, чому годування грудьми важливе не лише для здоров'я дитини та матері, але й для зміцнення їхньої взаємодії.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram