Стерилізація тварин: варто чи ні?


Тема стерилізації тварин викликає незручність в суспільстві і досі. Але кожен сезон у притулках опиняються десятки кошенят і цуценят, від яких відмовилися власники, бо не встежили за своїми улюбленцями. Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам Happy Paw разом із рекламною агенцією Fedoriv переконують людей стерилізувати своїх улюбленців заради їхнього ж комфорту і гуманного ставлення до усіх чотирилапих. У контексті проєкту організатори створили стилізовані постери і лендінги, які розповідають про переваги стерилізації. У рамках компанії кожен охочий може стати послом Happy Paw у соцмережах. А власників бізнесу організатори закликають друкувати постери та розміщувати в офісах або організаціях. Про найголовніші міфи про стерилізацію – розповідаємо у нашому матеріалі.

АЛЬТЕРНАТИВА СТЕРИЛІЗАЦІЇ

Рекламна агенція Fedoriv провели опитування, в якому стало відомо, що більшість опитаних взагалі не бачить сенсу в стерилізації домашніх тварин. Втім у період тічки, чотирилапі завжди нервують і відчувають сильний дискомфорт через те, що не можу задовольняти свою природну потребу. З іншого боку, власники часто сварять їх за те, коли вони «мітять кутки» та зіпсовані речі. А це ще більше бентежить тваринок! Постійний стрес травмує психіку і призводить до проблем із соціалізацією. Замість стерилізації часто обирають шоковий нашийник для собак, а також гормональні пігулки для кішок, але в обох варіантів – небезпечні наслідки.


ЧОМУ НЕ ВАРТО ВИКОРИСТОВУВАТИ ПІГУЛКИ ЗАМІСТЬ СТЕРИЛІЗАЦІЇ?

Такі пігулки можуть стати причиною порушення гормонального фону, від чого може змінюватися настрій і характер тварин. Нетривале застосування гормонів виправдане лише у випадках, коли потрібно затримати тічку, і тільки для абсолютно здорової тварини. Як наслідок – можуть виникати структурні зміни в яєчниках і матці, утворення кіст і пухлин. У 25% випадків піометра (гнійне запалення матки) починається після першого застосування будь-якого з цих препаратів. Лікування таких захворювань можливо тільки хірургічним шляхом.


СТЕРИЛІЗУВАТИ МОЖНА ТІЛЬКИ МОЛОДИХ ТВАРИН?

Хоча оптимальним для стерилізації є молодий вік тварин, втім для дорослих кішок і собак все одно ця процедура не несе загроз. Стерилізацію рекомендують в будь-який час після 7-8 місяців, якщо вага вашого пухнастиків не менше 2 кг. Тварини, старші десяти років, проходять додаткове обстеження перед процедурою. Такі кішки і пси здають кров на біохімічний аналіз і проходять діагностику роботи серця. Але краще зробити стерилізацію своєчасно, щоб пухнастик не очікував цілих 10 років.

СТЕРИЛІЗАЦІЯ – ЦЕ НЕГУМАННО?

Побутує думка, що стерилізація – не зовсім природний процес. Але природа також не передбачала, що тваринки будуть жити разом із нами у наших будинках. Неприродно також і те, що десятки кішок і собак опиняються в притулках або їх піддають евтаназії. Натомість стерилізовані тварини можуть вільно гуляти, зберігати гарний настрій і фізичну активність.


СТЕРИЛІЗАЦІЯ – ЦЕ БЕЗПЕЧНО?

Колись стерилізація дійсно була небезпечною процедурою, бо не було достатньої кількості фахівців та знань у них. Сьогодні це стандартна операція, яка не несе загрози здоров’ю тварини. Процедура проходить під дією наркозу, а тварина приходить до тями вже за 3-7 годин. Приблизно через тиждень ваш улюбленець вже повністю відновлюється після операції. Стерилізовані тварини менш схильні до деяких видів раку (особливо репродуктивної системи), а також зараження інфекціями.

СТЕРИЛІЗОВАНА ТВАРИНКА БІЛЬШ СХИЛЬНА ДО ЕМОЦІЙНИХ РОЗЛАДІВ

Базові емоції тварини, звичайно ж, відчувають. Це і біль, і тривога, і те, що ми називаємо радістю. Але вторинні емоції, наприклад заздрість, помста, подяку, ревнощі і емпатія їм не властиві. Ці відчуття обумовлені людськими правилами поведінки. Тому емоційних розладів через стерилізацію у тварини точно не буде. Собаки і кішки раділи ю, порівнюючи стан до і після операції, але навряд чи вони здатні на такий рівень рефлексії. Це суто людська риса, яку ми проєктуємо на наших улюбленців.

НАВІЩО ПОТРІБНА СТЕРИЛІЗАЦІЯ, ЯКЩО НОВОНАРОДЖЕНУ ТВАРИНУ МОЖНА КОМУСЬ ВІДДАТИ?

Можна знайти сотні місць для потомства, але якщо завершиться список охочих забрати кошенят чи цуценят? А ще це зменшує шанси тварин, які вже живуть в притулках, на те, що вони опиняться в дбайливих руках. Щодня на гарячий номер фонду Happy Paw надходять десятки дзвінків з проханням забрати тварину в притулок, а 90% безпритульних собак та котів – це колишні домашні улюбленці. Можна постійно шукати для потомства нову сім’ю, але це може тривати нескінченно.  • За матеріалами: Space
Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram