Українські онкологи проходитимуть стажування в провідних американських клініках

Українські медики-онкологи пройдуть стажування в провідних американських центрах із клінічних інновацій та лікування онкологічних захворювань, що знаходяться в Нешвілі (штат Теннессі) та у Філадельфії (штат Пенсільванія). Навчання організовані за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Фонду миру та розвитку.

Лікарі-онкологи різних спеціальностей вивчатимуть мультидисциплінарні підходи до впровадження сучасних протоколів лікування раку на конкретних прикладах кращих клінік США.

Першими медзакладами, які відвідає група українських онкологів з 15 до 28 жовтня, будуть Онкологічна лікарня Теннессі (Tennessee Oncology) та Госпіталь Святого Томи (Ascension Saint Thomas Hospital).

Медики обміняються досвідом з американськими колегами, ознайомляться з новітніми підходами щодо діагностування та лікування онкологічних захворювань. Також навчання дозволять медикам удосконалити комунікацію з онкохворими.

Підвищення кваліфікації лікарів-онкологів наразі для України є критично важливим, адже в результаті повномасштабної війни, розв’язаної росією, кількість людей, хворих на рак, збільшилася. Багато з них на початку війни мали проблеми з отриманням ліків і зі своєчасним наданням допомоги.

Поїздки задля обміну досвідом з американськими партнерами стали частиною системної роботи МОЗ та Фонду. Налагоджується продуктивна співпраця з багатьох напрямів, серед яких, крім онкології, також трансплантологія, реконструктивна хірургія та сімейна медицина.

«Міжнародне медичне партнерство – це той механізм, який дозволяє інтегрувати кращий світовий досвід в медичні системи окремих країн. Це не про формальності, а про живу взаємодію між окремими лікарями та медичними закладами, яка відкриває чудові можливості – це і проведення спільних досліджень, наукова і практична робота. Все, що дозволяє підвищувати якість медичної допомоги для збереження здоровʼя людей у всьому світі», – коментує Віктор Ляшко.

Напередодні, навесні цього року провідні українські лікарі-онкологи взяли участь у конгресі Американської асоціації дослідників раку (AACR) – першої та найбільшої організації у світі, яка займається дослідженнями раку. Там йшлося про новітні дослідження, що допоможуть боротися з онкологією.

Обмін досвідом триватиме і надалі, зокрема вже в листопаді заплановано поїздки українських лікарів до інших великих онкологічних центрів в штаті Теннессі – Сара Кеннон (Sarah Cannon Cancer Center) та Вандербільт-Інграм (Vanderbilt-Ingram Cancer Center). А також Онкологічного центру Фокса Чейза (Fox Chase Cancer Center) в штаті Пенсильванія.


Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що Україна планує розширити кордони міжнародного медичного партнерства та долучити до ініціативи ще більше медичних закладів.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram