В Україну доставили близько 157 тисяч доз вакцини проти поліомієліту

Вакцина буде розподілена між областями для проведення рутинної вакцинації. 156 960 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) на підтримку Національної програми імунізації в Україні доставив ЮНІСЕФ. Поліомієлітна вакцина доставлена у межах Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (ГІЛП).

«Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту – це вакцинація. В рамках співпраці МОЗ з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) ми системно забезпечуємо пункти щеплення по країні необхідною вакциною. Україна належним чином відреагувала на спалах поліомієліту наприкінці 2021 року і попри виклики воєнного часу забезпечила необхідний контроль за поліомієлітом та додаткові заходи з вакцинації. Але загроза поширення поліомієліту залишається і навіть посилилася через війну, оскільки ще щонайменше 144 тисячі щеплень не вдалось зробити в рамках кампанії форсованої імунізації з вакцинації дітей проти поліомієліту ІПВ. Тому важливо забезпечити послугою з вакцинації всіх дітей, які її потребують», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Поліомієліт – інфекційне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Захворіти на поліо можуть усі невакциновані – і дорослі, і діти. Ліків проти поліо не існує, але йому можна ефективно запобігти вакцинацією.

У квітні цього року ЮНІСЕФ доставив 543 тисячі доз оральної вакцини проти поліомієліту (ОПВ) та 110 160 доз інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ) для убезпечення українських дітей від важких захворювань. У межах співпраці з МОЗ разом із партнерами ЮНІСЕФ підтримує Україну у вакцинації дітей проти поліомієліту та інших хвороб, яких можна уникнути завдяки щепленням.

«Через війну та масове переміщення багато людей пропустили планові щеплення та часто не мають доступу до медичних послуг. Саме тому вкрай важливо надолужити усі пропущені вакцинації», — наголосив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Шість доз вакцини проти поліомієліту — у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців, 6 років і 14 років — забезпечують захист на все життя. Проте коли планові щеплення пропускаються, цей захист суттєво знижується, тому дуже важливо їх надолужити.

«Ми закликаємо батьків поставити на перший план захист своїх дітей від поліовірусу за допомогою вакцинації, оскільки це найнадійніший захист від інфекції. Наш заклик особливо актуальний на тлі війни, яка продовжується в Україні. Попри складні обставини, система охорони здоровʼя продовжує функціонувати, а Міністерство охорони здоровʼя та його партнери невтомно працюють над забезпеченням доступу до основних послуг, ліків, у тому числі вакцин, задля збереження добробуту громад та кожного окремого громадянина», — зазначив Представник ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт.

Поліомієліт входить в 10 вакцинокерованих недуг і є в Національному календарі профілактичних щеплень, які є безоплатними.

Додатково:

У жовтні 2021 року в Україні зафіксували перший випадок поліомієліту у Рівненській області. А вже в січні 2022 року — випадок гострого в’ялого паралічу діагностували у дитини з Закарпаття. Навіть один випадок такого небезпечного захворювання — класифікується як спалах захворювання в країні.

У травні учасники міжнародної місії OBRA разом з експертами Центру громадського здоров’я МОЗ відвідали Чернігівську, Житомирську та Київську області. Місія відмітила, що Україна належним чином відреагувала на спалах поліомієліту наприкінці 2021 і попри виклики воєнного часу забезпечила необхідний контроль з ліквідації спалаху поліомієліту та впровадження додаткових заходів з вакцинації.
Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram