Важкопоранені українські захисники Вадим Міщук і Сергій Лукерʼєвас отримали сучасні протези за кордоном

Українські захисники Вадим Міщук і Сергій Лукерʼєвас — учасники програми “Протезування за кордоном” від фонду Future For Ukraine — завершили протезування у США. Програма фінансується компанією "Пфайзер" (Pfizer), яка виділила 1 мільйон доларів США. Спеціалісти Медичного центру ортопедіїта протезування MCOP у Вашингтоні розробили для них високотехнологічні протези, за допомогою яких чоловіки зможуть повернутися до повноцінного життя в Україні.

У США Вадим і Сергій провели пять насичених тижнів та встигли отримати не лише сучасні протези, але й познайомитисяз Надзвичайним і Повноважним Послом України в США Оксаною Маркаровою, зустрітися з гостями заходу US Chamber of Commerce, відвідати Українську православну церкву святого Андрія у Меріленді. А ще трошки помандрувати та підготуватися до різдвяних свят.

Більше про пригоди Вадима та Сергія під час протезування у Вашингтоні розповідає команда фонду Future For Ukraine.

До Сполучених Штатів українські захисники прилетіли 12 листопада. Уже в аеропорту їх тепло зустріли представники української діаспори, які всю подальшу поїздку створювали для Вадима та Сергія домашній затишок.

4 грудня чоловіків запросили до Української православної церкви святого Андрія на святкування дня святого Андрія. Захисники змогли долучитися до святкового обіду, де їм дали декілька хвилин на промову.

Також Вадим і Сергій познайомилися та поспілкувалися з Гончаренко Олексієм Олексійовичем — українським політичним і громадським діячем, депутатом Верховної Ради України. Він також подякував хлопцям за службу.

Так чоловіки відвідали Українську православну церкву св. Андрія та зустрілися з митрополитом Антонієм, головним патріархом української церкви в Америці. Вони скуштувати домашні страви у першому українському ресторані Вашингтона Ruta. Їх очікувала цікава подорож до водоспадів Great Falls. Вони гуляли вечірнім містом, знайомилися з культурою іншої країни, прикрашали ялинку та готувалися до різдвяних свят. Саме завдяки представникам української діаспори наші хлопці навіть на іншому континенті відчували себе як вдома.

Також відбулася зустріч із заступником Міністра закордонних справ України Миколою Точицьким, Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України Олександром Камишіним, заступником Міністра оборони України генерал-лейтенантом Іваном Гаврилюком та заступником начальника Генштабу ЗСУ генерал-майором Олександром Кириленком.

Генерал-майор Борис Кременецький – Аташе з питань оборони особисто привітав Вадима та Сергія з Днем Збройних Сил України.

Під час заходу захисники України познайомилися з Оксаною Маркаровою, Надзвичайним і Повноважним Послом України в США.

Ми вшановуємо наших мужніх захисників і захисниць та пишаємося здобутками й успіхами нашого війська, яке звільнило понад половину тимчасово окупованих територій від 24 лютого 2022 року і дало відсіч злочинному російському режиму, який розвʼязав геноцидальну війну проти народу України. І працюємо над тим, щоб у них було більше зброї і всього, що потрібно в їхній нелегкій службі. Слава нашим воїнам, які щохвилини невтомно продовжують боротьбу, захищаючи нашу демократію та свободу”, — зазначила пані Маркарова з нагоди 32-ої річниці Збройних Сил України.

А 16 грудня Вадим Міщук і Сергій Лукерʼєвас, за запрошенням пані Маркарової, відвідали окрему зустріч у Посольстві України в США.

Разом з Аташе з питань оборони Борисом Кременецьким та старшим помічником з оборони Олександром Рожковим раді були вітати у Посольстві України в США наших військовослужбовців Вадима Міщука та Сергія Лукер'єваса, які з середини листопада, завдяки невтомній команді United Help Ukraine, Future for Ukraine та лікарю-протезисту і великому другу України Майку Коркорану, пройшли лікування у Medical Center Orthotics & Prosthetics (MCOP) у м. Сілвер-Спрінг штату Меріленд. Продовжуємо постійну роботу з питань якнайшвидшої реабілітації захисників України та бажаємо нашим незламним воїнам якомога скорішого одужання та повернення до максимально можливого повноцінного життя”, — написала на своїй Facebook-сторінці Оксана Маркарова.

Загалом важкопоранені українські військові пройшли п'ять непростих для них тижнів — як фізично, так і емоційно. Щодня їх очікувала кропітка робота разом із реабілітологами та протезистами. Як результат, Вадим Міщук та Сергій Лукерʼєвас отримали сучасні функціональні протези, завдяки чому чоловіки зможуть повернутися до повноцінного життя в Україні та планувати своє майбутнє.


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram