Війна – «життя на паузі» чи час для старту?

Війна є найважчим випробуванням в житті, яке потрібно пройти. І тут можна зустріти два кардинально різні підходи. Про них йдеться у п’ятому завершальному епізоді майстер-класу «Твоє ментальне здоровʼя», підготовленому МОЗ разом із партнерами. Він називається «Війна і новий Я» та пропонує подивитися на війну і на кожного з нас дещо з іншого боку.

Ми можемо думати і говорити, що війна – це проблеми, це важко, це травма, що немає світла в кінці тунелю, це страх, це невідомість майбутнього, це розлуки, це втрати, це фінансові труднощі, це зневіра, це відчай. Певною мірою так і є.

Але можна думати і діяти в іншій парадигмі. Що війна – це шанс змінити себе, своє життя і стати кращим.

По-перше, це посттравматичний ріст, який є протилежністю посттравматичному стресу. Щоб, пройшовши крізь випробування і потрясіння, стати кращим і сильнішим за себе колишнього, загартувати свій характер.

По-друге, напевне немає нічого сильнішого, щоб переоцінити своє життя, ніж війна. Осмислити своє життя. Задуматися, над тим, що важливо для мене. Зрозуміти свої цінності.

Що війна змінила в мені? Над чим заставила мене задуматись? Що усвідомити?

Для багатьох зараз час старту. Тому війна – це можливість почати нове життя. Якщо вам не дуже подобалося ваше життя – ось вам шанс. Віднесіться до війни як до шансу.

Минуле не важливе, можна почати з чистого аркуша. Час зупинитися. Подумати про себе. Про свої бажання, намалювати своє майбутнє і привести життя у відповідність з власними мріями.

Як би ви хотіли змінити ваше життя?

Не бійтеся прожити життя, яке ви хочете, бути вірним собі, а не те, яке від вас очікують інші. Ваше життя – у ваших руках. Тож знайдіть свою дорогу. Перетворіть своє життя в улюблений фільм, де ви головний сценарист, режисер і актор. Щоправда, для цього потрібна сміливість, адже вам треба буде самим вирішувати, що робити.

Кожен з нас ставить перед собою цілі, виходячи зі своїх цінностей. Ваш досвід, навички, таланти – це плацдарм, з якого можна почати рухатися далі.

16 конкретних кроків та принципів для старту:

 1. Визначте дійсно свою ціль. Візуалізуйте її. Вибір організує нас, задає ритм, цілеспрямованість і мотивацію.

 2. Довіртесь своєму внутрішньому голосу та інтуїції.

 3. Продумайте власну перспективу, щоб життя наповнилось змістом, творчою силою, позитивною енергією.

 4. Живіть власним життям. Йдіть своїм шляхом. Тому що життя занадто коротке. І треба встигнути реалізувати задумане і свої сенси.

 5. Війна – це бути самим собою. Зізнатися собі в своїх бажаннях. Бути чесним з собою.

 6. Що мені насправді цікаво? Що приносить радість і задоволення? Де і як я хочу себе реалізувати?

 7. Будь-яка наша подорож починається з фрази «Я хочу…» Прислухайтесь до себе і почуйте свої справжні хочу.

 8. Сформулюйте чітко свої бажання, щоб запустився процес пошуку можливостей. Час дістати ваші мрії з шухляди і почати втілювати їх в життя.

 9. Візьміть відповідальність за себе і своє життя.

 10. Не бійтеся зробити свій вибір. Не бійтеся приймати рішення.

 11. Не бійтеся невідомості. Не бійтеся діяти з незрозумілим результатом.

 12. Війна – це стати ближчими до інших. Це допомагати іншим. Підтримувати один одного, а не замикатися в собі. Відкриватися людям.

 13. Приділяти увагу своїм близьким.

 14. Підтримувати зв'язок зі своїми друзями і приділяти їм стільки часу та зусиль, скільки потрібно.

 15. Сміливо висловлювати свої почуття та ділитися власними відчуттями.

 16. Говорити про свою любов тим, тому кому ми давно збиралися це сказати.

Кожна дія має значення. І має значення щоденна робота над собою. Бо мандрівка довжиною в тисячу кілометрів починається з першого кроку. Насолоджуйтеся цією мандрівкою!

Послухати і подивитися підкаст можна за посиланням . Тренуйтеся, будьте сильними і переглядайте наші відео для ще кращого розуміння ідей та стратегій, викладених у ньому. І якщо ці відео були вам корисними, будь ласка, поділіться ними з іншими.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram