Безоплатне навчання та практика для українських фізичних терапевтів і протезистів: авторська програма від фахівців з США


З 10 до 14 червня на базі «Академії Добробут» пройшло фахове навчання для українських фізичних терапевтів, протезистів та спеціалістів у галузі протезування та реабілітації від провідних американських фахівців Medical Center Orthotics & Prosthetics (MCOP). 

П’ятиденний безоплатний навчально-практичний курс з фізичної терапії для пацієнтів з ампутованими кінцівками, “до” та “після” протезування, підготував та провів клінічний директор MCOP — доктор Фархад Остоварі


Фархад Остоварі — американський фізичний терапевт, доктор фізичної терапії. Має 15 років досвіду та понад 1000 пацієнтів, як цивільних, так і військових з ампутаціями. Автор 7-ми курсів з підвищення кваліфікації фізичних терапевтів у США, програми онлайн курсу фізичної терапії для військових з ампутаціями в додатку Better Me (понад 150 млн користувачів). 

Ініціювали та провели навчання — благодійний фонд Future for Ukraine, який забезпечує українським військовим зі складними випадками ампутацій протезування та реабілітацію за кордоном та напряму співпрацює з клінікою MCOP у Сполучених Штатах Америки.


«Ми вдячні доктору Остоварі, що він сформував комплексну та цікаву програму для наших фахівців, до якої зміг включити власний 15-річний досвід та світові знання у форматі 5-денного лекційно-практичного курсу. Наразі такі знання та навички дуже цінні для українських спеціалістів, адже ми маємо швидко перейняти досвід світової спільноти, щоб надавати якісну та своєчасну кваліфіковану допомогу військовим з ампутованими кінцівками», — зазначила Олена Ніколаєнко, президентка FFU в США, волонтерка-кураторка зі стратегії та розвитку FFU International. 

Навчальний курс складався не лише з лекцій, але й з практичних завдань. Практична робота “протезист - фізичний терапевт - пацієнт з різними видами ампутацій” стала гарною можливістю для учасників обмінятися досвідом з американським експертом. 

На прикладі військових, які отримали протезування від фонду, розібрали, які бувають варіанти протезів та на скільки доцільно їх замовляти для українських клінік, аби максимально задовольнити індивідуальні потреби при використанні протезів українськими військовими. 

Так, Євгену Удовенку, військовослужбовцю, який один із перших пройшов протезування від фонду FFU на Мальті, та повернувся на службу до війська, під час практичних занять встановили спеціальний біговий протез. Євген готується взяти участь у благодійному забігу на підтримку захисників з протезами, який пройде 16 червня на ВДНГ. 

“Працюючи з українськими військовими ще у США мене надихнуло, як наполегливо вони йдуть до своєї мети. Я хотів би, щоб завдяки протезуванню українські захисники змогли знову повернутися до повноцінного життя в Україні. Тому я вирішив створити навчальний курс для українських медичних спеціалістів, які працюють з людьми з ампутацією. П'ятиденний курс охоплює знання про всі аспекти пацієнтів з ампутованими кінцівками — від передопераційної підготовки до протезування та подальшого життя людини у своїй спільноті. Мені було дуже приємно попрацювати з групою освічених та уважних українців впродовж цих п’яти днів”, — ділиться враженнями від роботи з українськими спеціалістами доктор Остоварі.


Усього до курсу приєдналося 59 українських спеціалістів. Серед них фізичні терапевти з Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, КП «Волинського обласного госпіталю ветеранів війни», Київського Інституту Реабілітації, ДУ «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по місту Києву», МЦ «Добробут», КНП «Київської міської клінічної лікарні №6», Protez Foundation, Superhumans center, Центру протезування та реабілітації «Без обмежень», Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» та інших. 

П’ятиденне навчання разом із практикою від американських фахівців стало важливою подією у розвитку української галузі реабілітації та протезування. Адже через війну кількість людей в Україні, які потребують протезування та належної фізичної терапії, постійно зростає. Можливість забезпечувати такі послуги в Україні робить їх більш доступними.
Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram