Паліативна допомога стане якіснішою та доступнішою для пацієнта, незалежно від місця її отримання

Паліативна допомога покликана полегшити стан людей, які зіткнулися з важким чи невиліковним захворюванням, та покращити якість їхнього життя.

Ця допомога входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною для пацієнта. Національна служба здоровʼя України (НСЗУ) оплачує надання паліативної допомоги у стаціонарі та мобільну — за місцем перебування пацієнта.

Своїм наказом від 27 грудня 2023 року МОЗ вдосконалило підходи до надання паліативної допомоги для того, щоб вона стала якіснішою, доступнішою та уніфікованою.

Паліативна допомога розділяється на загальну, яка надається, зокрема, сімейним лікарем, та спеціалізовану, яка надається мультидисциплінарною командою медзакладу як в стаціонарних умовах, так і за місцем проживання/перебування паліативного пацієнта. За потреби сімейний лікар може залучати мультидисциплінарну команду для консультацій та корегування/створення плану надання паліативної допомоги пацієнту. До складу мультидисциплінарної команди залучаються медичні спеціалісти та фахівці різних спеціальностей: соціальні працівники, соціальні робітники, психологи, волонтери, юристи, священнослужителі тощо. Фахівці мультидисциплінарної команди забезпечують надання спеціалізованої паліативної допомоги пацієнту та членам його сімʼї, іншим особам, що здійснюють за ним догляд.

Зміст та обсяги медичних послуг з паліативної допомоги визначаються програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік.

Станом на 2024 рік, загальна паліативна допомога надається у рамках пакета ПМГ «Первинна медична допомога», а спеціалізована — у рамках пакетів «Стаціонарна паліативна допомога дорослим і дітям» та «Мобільна паліативна допомога дорослим і дітям».

На надання спеціалізованої паліативної допомоги у стаціонарі у 2024 році законтрактовано 751 медзаклад, а на мобільну паліативну допомогу — 1210 надавачів.

Знайти медзаклад, який має договір із НСЗУ, можна:

  • на сайті НСЗУ: у розділі «Е-дані» оберіть «Аналітичні панелі (дашборди)» та перейдіть до дашборду «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» — https://cutt.ly/K9Egnx1. На третій сторінці у полі фільтрів оберіть область або населений пункт, а в «Групі послуг» — необхідний пакет. Дашборд покаже всі заклади, які мають договір на пакет, а також їх контакти.
  • за телефоном 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.
Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram