Допомога при укусах кліщів: наведено перелік цілодобових травмпунктів

У кожному районі Києва цілодобово працюють травмпункти, де нададуть допомогу в разі укусу кліща.

Сезонна активність кліщів

Із березня до листопада спостерігається сезонна активність кліщів, яка має два виражених піки: у квітні–травні та серпні–вересні. Нагадаємо, кліщі є переносниками збудників вірусних, рикетсіозних і бактеріальних захворювань. На території Києва кліщі переносять хворобу Лайма серед людей, піроплазмоз — серед собак, а у деяких регіонах України — ще й кліщовий енцефаліт, туляремію тощо.

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід його зняти якомога швидше. У кожному районі Києва цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть необхідні рекомендації.

Що можна зробити самостійно

При відсутності можливості звернутися до лікаря видалення роблять самостійно. Розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, необхідно повільно видалити кліща разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився у ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з мильним засобом.

Видаленого кліща слід помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд, щільно закрити кришку. За направленнями лікарів лікувально-профілактичних закладів столиці в Державній установі «Київський міський лабораторний центр Держсанепідслужби України» проводяться лабораторні дослідження кліщів, знятих із людей, на наявність збудників іксодового кліщового бореліозу.

Як захиститися від нападу кліщів

Аби захистити себе та своїх рідних від нападу кліщів, слід дотримуватися рекомендацій:

 • одягатися у світлий однотонний із довгими рукавами щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити кліщів, які повзають. Голову слід покривати головним убором;
 • проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 год та ще раз удома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям;
 • звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20–25 м місце для привалів, нічного сну на природі;
 • удома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;
 • якщо разом із вами на природі перебував ваш пес — його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання;
 • використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити відповідно до інструкції. Користуватися репелентами потрібно з урахуванням особливостей свого організму. При виникненні алергічних реакцій необхідно звенутися до лікаря.

Закликаємо мешканців та гостей столиці бути максимально обережними, а за можливості на період сезонної активності кліщів утриматися від прогулянок у лісі та буферних зонах.

Куди звернутися за допомогою у столиці

У таблиці наведено перелік травмпунктів, розташованих на базі закладів охорони здоров’я м. Київ, до яких необхідно звернутися в разі підозри на укус кліща.


За матеріалами 
Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram