Популярний антибіотик увійшов до світового списку смертельно небезпечних

Антибіотик ципрофлоксацин та інші препарати класу фторхінолонів визнані небезпечними через цілий ряд ризиків порушень, у тому числі в серцево-судинній системі. Як учені прийшли до висновку про це повідомило видання Infection Control Today.Дослідники виявили, що пацієнти, які приймали фторхінолони, були більшою мірою схильні до розвитку аневризми аорти і розривів судин, ніж пацієнти, які не брали ці ліки. Експерименти з мишами також виявили серйозну небезпеку в плані внутрішніх ушкоджень у зв’язку з прийомом ципрофлоксацину.

Миші з нормальними та хворими аортами отримували ципрофлоксацин, а також плацебо, та згодом з’ясувалося, що на хворих тварин антибіотик надавав вкрай негативний впливом. У 79% хворих мишей, що отримували препарат, розвинулася антибіотик-асоційована діарея, у 67% – розсічення аорти, у 15% випадків тварини померли.

В результаті дослідники уклали, що застосування ципрофлоксацину пов’язано з великими ризиками для серцево-судинної системи, а також здатне провокувати порушення в клітинних процесах сполучної тканини, включаючи тендиніт (запалення) і розрив сухожиль, відшарування сітківки.

Вчені відзначили, що перед призначенням даних ліків потрібно зіставляти терапевтичну користь з потенційними ризиками для здоров’я.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram