Розроблено новий перелік захворювань, при яких людина може безоплатно отримати від держави автомобіль

Юридичне обґрунтування

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проект наказу «Про затвердження Переліку медичних показань на право одержання особами з інвалідністю спеціального автомобільного транспорту» (далі — проект наказу).

Проект наказу розроблено Міністерством охорони здоров’я України відповідно до статті 7 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», абзацу сьомого підпункту 1 пункту 11 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317, та з метою виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 9 березня 2017 р. № 243 «Про затвердження заходів Міністерства охорони здоров’я України з правової роботи, перегляду та приведення у відповідність до законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України» з урахуванням заключних зауважень, наданих Комітетом ООН з прав інвалідів до першої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про права інвалідів.

Мета розробки документа

Проект наказу розроблено з метою затвердження нового Переліку медичних показань на право одержання особами з інвалідністю спеціального автомобільного транспорту з метою приведення його у відповідність до законодавства України.

Перелік захворювань, при яких можна отримати автомобіль від держави

Перелік медичних показань на право одержання особами з інвалідністю спеціального автомобільного транспорту:

1. Кукса гомілки чи більш висока ампутація нижньої кінцівки.

2. Двобічна кукса стопи з резекцією голівок плюсневих кісток за Шарпом та бiльш високi ампутацiї ступнiв.

3. Захворювання та деформації кісток і суглобів нижніх кінцівок, тазових кісток, що значно утруднюють статико-динамічну функцію:

а) анкілоз або різко виражена контрактура кульшового чи колінного суглоба;

б) різко виражена контрактура чи анкілоз двох скокових суглобів; різко виражена контрактура чи анкілоз скокового суглоба з розташуванням стопи у функціонально невигідному положенні;

в) хибний суглоб стегна, обох кісток гомілки або великої гомілкової кістки при деформації малої гомілкової кістки під кутом менше 170 градусів;

г) нестійкий колінний чи кульшовий суглоб з вираженим порушенням функції кінцівки;

д) ендопротез кульшового чи колінного суглоба;

ж) вкорочення однієї нижньої кінцівки на 7 см та більше;

з) хронiчний остеомiєлiт однiєї нижньої кiнцiвки при наявностi нориці чи порожнини з секвестром при помiрному порушеннi функцiї другої нижньої кiнцiвки (деформуючий коксартроз ІІ ступеня, деформуючий артроз колiнного суглоба ІІ ступеня, скокового суглоба ІІ ступеня, вкорочення кiнцiвки на 3–5 см);

к) незрослі переломи тазового кільця, а також множинні переломи тазового кільця, що неправильно зрослися з помірно вираженою контрактурою кульшових суглобів і значним порушенням опори та ходи.

4. Значні трофічні порушення однієї нижньої кінцівки з наявністю виразок, що тривало не заживають, розміром: на гомілці 20 кв. см і більше; на тилі ступні — 5 кв. см і більше; на підошві — 2 кв. см і більше.

5. Захворювання та деформацiї хребта, що призводять до вiдсутностi рухiв у всiх його вiддiлах, окрiм шийного, або скривлення хребта ІІІ–IV ступеня.

6. Паралічі та парези нижніх кінцівок, що значно утруднюють пересування:

а) параліч чи виражений парез однієї нижньої кінцівки;

б) геміплегія чи виражений геміпарез;

в) нижня параплегія, виражений нижній парапарез, виражений парез обох стоп; виражений парез стопи та параліч іншої стопи;

г) виражена атаксія, виражений гіперкінетичний або аміостатичний синдроми.

7. Облітеруючі захворювання артерій нижніх кінцівок із хронічною артеріальною недостатністю І–II ступеня.

8. Захворювання вен однієї нижньої кінцівки з хронічною венною недостатністю III ступеня або захворювання вен обох кінцівок із хронічною венною недостатністю II–III ступеня.

9. Лімфедема нижніх кінцівок із хронічною лімфатичною недостатністю III ступеня або однієї нижньої кінцівки IV ступеня.

Де ознайомитися?

Проект наказу та пояснювальна записка оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України у мережі Інтернет.

Куди надсилати пропозиції?

Пропозиції та зауваження щодо проекту наказу можна надсилати протягом місяця з дати публікації на адресу: Міністерство охорони здоров’я України: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, Медичний департамент, Перепелична Рената Ярославівна, тел.: (044) 463-75-91, e-mail: renulya@meta.ua.

Нагадаємо також, що Україна переходить на сучасні принципи допомоги особам з інвалідністю шляхом впровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я.

За матеріалами  

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram