ВІЛ і гепатити В і С: в Україні розпочався тиждень безкоштовної діагностики

Упродовж тижня українці зможуть пройти тести на ВІЛ та вірусні гепатити не лише у свого сімейного лікаря, а й в мобільних амбулаторіях по усій країні.

Чому треба пройти тест на ВІЛ

За інформацією Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, в нашій державі за минулий рік зареєстрували 18 098 нових випадків ВІЛ-інфекції (у порівнянні з 18 193 випадками 2017 р.). Найчастіше українці інфікуються через незахищений секс. Найбільш поширений ВІЛ у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях і Києві. За останні 30 років від хвороб, зумовлених СНІДом, померли майже 50 тис. українців. Загалом у світі з ВІЛ живуть близько 37 млн людей, в Україні — близько 200 тис. Близько 60 тис. ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

При ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. Завдяки ефективності державних закупівель через міжнародні організації Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією. Якщо у 2009 р. терапію за державний кошт отримували 15 871 людина, то станом на 1 січня 2019 р. — 102 432 людини.

Де пройти тест на ВІЛ:

 • у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
 • у кабінетах «Довіра», кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання, в центрах СНІДу, в представництвах громадських організацій, що займаються боротьбою з ВІЛ/СНІДом;
 • у мобільних амбулаторіях.

У Києві:

 • 18.05 — Контрактова Площа з 10:00 до 15:00;
 • 20.05 — парк Шевченка з 10:00 до 15:00;
 • 21.05 — студмістечко Національного комплексу «Експоцентр України» з 10:00 до 15:00;
 • 22.05 — студмістечко Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорськогоз 14:00 до 18:00;
 • 23.05 — Маріїнський парк з 10:00 до 15:00.

В інших містах країни: стежте за оновленнями на сторінці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Процедура тестування — абсолютно безоплатна і швидка. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хв: до 5 хв — підготовка і забір крові з пальця, 10 хв — очікування результату. Перед тестуванням ви зможете поставити запитання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу тощо.

Що робити, якщо у вас діагностували ВІЛ

 • Не панікувати, а звернутися до свого лікаря, стати на облік та розпочати лікування.
 • Подзвонити усім своїм колишнім партнерам, з якими ви мали статеві та інші контакти, та порекомендувати пройти тест на ВІЛ. Або надати їх контакти лікарю — він збереже вашу анонімність та порекомендує вашим партнерам здати тест на ВІЛ.
 • Протестуватися на вірусні гепатити В і С. У них схожі шляхи передачі, але якщо у вас ВІЛ — ці захворювання є особливо небезпечними для вашого життя.
 • ВІЛ — не вирок. Мільйони людей по всьому світу живуть з ним повноцінним життям. У минулому місяці навіть найстаріший чоловік з ВІЛ у світі відзначив своє сторіччя.
 • Якщо у вас діагностували ВІЛ, просто треба змінити свій сценарій життя, приймати ліки і жити далі.

Де і чому треба пройти тест на гепатити В і С

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Основні і найбільш небезпечні типи — вірусні гепатити В і С. Саме вони є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.

Близько 325 млн людей у ​​світі живуть з хронічною інфекцією, спричиненою вірусом гепатиту B або C. За оцінками експертів, в Україні близько 1,5 млн таких людей. На обліку перебуває 82 тис. пацієнтів з гепатитом С і 23 тис. — з гепатитом В. Більшість людей не знає про свій статус, бо вірусні гепатити рідко мають гостру форму та є безсимптомними. Більшість хворих дізнаються про те, що інфіковані, коли хвороба вже значно вплинула на печінку.

Щоб пройти тест, зверніться до свого сімейного лікаря. Щоб пройти тест поза амбулаторією, стежте за оновленнями на сторінці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Не всім хворим з гепатитом В необхідне лікування. Чи потрібне лікування, вирішує індивідуально лікар щодо кожного хворого. Проте всі хворі мають перебувати під медичним наглядом та регулярно проходити обстеження, щоб не пропустити час, коли таке лікування буде потрібним. Лікування може тривати протягом всього життя. Воно допомагає контролювати вірусне навантаження в крові, щоб воно не завдавало непоправної шкоди здоров’ю.

Хронічний гепатит В — невиліковний

Але йому можна запобігти завдяки вакцинації. Щеплення від гепатиту В входить до Календаря профілактичних щеплень і є абсолютно безоплатним для дітей віком до 18 років.

Гепатит С — виліковний

Курс лікування становить близько 3 міс. Необхідно приймати лише таблетки 1 або 2 рази на добу. Ефективність лікування — 90% пацієнтів виліковуються. Це безпечні ліки, які мають мінімум побічних дій. Ще 3–4 роки тому лікування гепатиту С було набагато складнішим, тривало рік та більше і лише 50% пацієнтів виліковувалися.

Нині значно більше пацієнтів можуть отримати лікування за державний кошт.

Перейти в каталог новин

Партнери

 • Zdorovi.ua
  Zdorovi.ua
  Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram