Національна служба здоров’я оплатила обстеження для раннього виявлення раку 96 тисячам пацієнтів

Обстеження для раннього виявлення онкозахворювань можна безоплатно зробити у 682 медичних закладах, які мають договори з НСЗУ. На сьогодні за надання цієї послуги Національна служба здоров’я виплатила лікарням 41 млн грн.

Щороку близько 140 тисяч українців дізнаються, що мають онкозахворювання. І дуже часто ці захворювання виявляють на пізніх стадіях, що зменшує шанси на лікування. Тому цього року в Програмі медичних гарантій (ПМГ) визначено ранню діагностику онкозахворювань як пріоритетний напрямок. До ПМГ включено 6 інструментальних досліджень,спрямованих на ранню діагностику найпоширеніших серед населення онкозахворювань.

НСЗУ законтрактувала 682 медзаклади на надання послуг з проведення інструментальних досліджень для ранньої діагностики онкозахворювань, 36 з них – приватні. 96 000 пацієнтів зробили дослідження для ранньої діагностики онкозахворювань за квітень-липень. Зокрема, 44 589 пацієнток зробили мамографію, 33 302 пацієнти зробили езофагогастродуоденоскопію, 9 389 – колоноскопію, 3 872 - бронхоскопію, 2 968 - цистоскопію,1 859 - гістероскопію.

На сьогодні НСЗУ вже виплатила 41 млн грн медзакладам за проведення ранніх обстежень.Ці дослідження для пацієнта є безоплатними. Для проходження обстеження лікар має його рекомендувати, зважаючи на підозру новоутворення і виписати направлення.

Щоб пройти дослідження для ранньої діагностики онкозахворювань безоплатно, пацієнту потрібно звернутись до свого сімейного або лікуючого лікаря, який випише направлення на обстеження та обрати медзаклад для проходження дослідження.

До пакету послуг з проведення досліджень, який пацієнт отримує безоплатно, включено: проведення дослідження з забезпеченням анестезії за потреби, гістологічне дослідження взятого у пацієнта під час обстеження матеріалу за потреби та аналіз та опис результатів дослідження.

Для проходження обстеження пацієнт може обрати будь-який медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на надання таких послуг - як комунальний, так і приватний.


Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram