Україна отримає 135 млн доларів для виявлення та лікування українців від ВІЛ/СНІДу та туберкульозу

Центр громадського здоров’я України і Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією підписали нову угоду про надання Україні фінансування на боротьбу з ВІЛ/СНІДом і туберкульозом на 2021–2023 роки.

Обсяг фінансування за угодою складає 135 778 266 доларів США та передбачає участь трьох реципієнтів: ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», БО «100% життя» і МБФ «Альянс громадського здоров’я».

«Ми нарощуємо покриття необхідними послугами з протидії ВІЛ/СНІДу і туберкульозу — саме тому маємо довіру та підтримку міжнародних партнерів. Завдяки плідній роботі в рамках попереднього гранту Глобального фонду ми на 37% збільшили кількість ВІЛ-позитивних людей, які отримують лікування і на 40% — тих, хто має невизначуваний рівень вірусного навантаження, тобто живе повноцінним здоровим життям. У конкретних цифрах — 32 713 людей почали отримувати АРТ і 32 162 людини досягли такого низького вірусного навантаження у крові, що вірус не передається статевим шляхом», — зазначив Ігор Кузін, в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я.

За цей час Центр закупив препаратів АРТ на суму 9,6 млн доларів США. Це понад 21% загальної кількості ліків для ВІЛ-позитивних пацієнтів, які закуповує держава.

Також було досягнуто значних успіхів і в боротьбі з туберкульозом.За інформацією Ігоря Кузіна, протягом останніх трьох років смертність від туберкульозу зменшилася на 8%. У рамках попереднього гранту Глобального фонду протягом 2018–2019 років в Україні було зареєстровано два нові сучасні препарати для лікування лікарсько-стійкого туберкульозу — бедаквілін і деламанід. 90% пацієнтів, що мали лікарсько-стійкий туберкульоз, були проліковані бедаквіліном коштом Глобального фонду.

Новий грант надається для продовження цієї діяльності: надалі зменшувати тягар туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Для цього слід забезпечити універсальний доступ до вчасних та якісних діагностики, лікування і профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Стратегічні цілі програми — прискорити впровадження орієнтованих на пацієнта підходів, інтегрувати послуги, поліпшити стратегічні закупівлі, забезпечити інституціоналізацію механізмів закупівель та управління людськими ресурсами в галузі охорони здоров’я, вдосконалити системи даних і наявної стратегічної інформації.

Зокрема, програма Глобального фонду передбачає низку важливих закупівель і системних змін для сектора громадського здоров’я:

  • закупівлю протитуберкульозних препаратів для лікування засуджених та осіб, узятих під варту;
  • забезпечення безперебійного антиретровірусного лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей;
  • підтримку та посилення роботи 25 регіональних рад із координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу;
  • підтримку eHealth — інтеграцію системи MIS HIV;
  • навчання медичного персоналу у сфері лікування від туберкульозу й ВІЛ тощо.

Угода з Глобальним фондом стала можливою завдяки спільній роботі впродовж року фахівців Центру громадського здоров’я, Міністерства охорони здоров’я, міжнародних неурядових організацій і представників недержавних організацій, які надають послуги у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Довідково

Глобальний фонд засновано Організацією Об’єднаних Націй (ООН) у січні 2002 року для поліпшення фінансування національних програм, спрямованих на боротьбу зі СНІДом, туберкульозом та малярією, у країнах із недостатньою кількістю власних ресурсів. З 2004 року Глобальний фонд надав Україні безповоротну фінансову допомогу на загальну суму понад 662,1 млн доларів США.

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram