В регіони розподілили препарат для лікування туберкульозу, стійкого до лікарських засобів

Міністерство охорони здоров'я України разом з Центром громадського здоров'я розширює можливості для пацієнтів з туберкульозом, які мають мультирезистентні форми або розширену стійкість до протитуберкульозних препаратів.

Розпочалися поставки в усі регіони країни високоефективного протитуберкульозного препарату Deltyba (деламанід), який критично важливий для комплексного лікування пацієнтів зі мають стійкість до протитуберкульозних препаратів.

9 cічня 2020 року перша частина з 1 617 курсів препарату надійшла в Україну.

На замовлення МОЗ України деламанід вперше було закуплено Програмою розвитку ООН за кошти державного бюджету 2018 року - 4 851 курсів. Така кількість препарату забезпечує повну потребу в препараті всім пацієнтам з лікарсько-стійким туберкульозом в Україні, а також створює 100% буфер річного запасу препарату.

Було проведено низку перемовин з японським виробником препарату компанією Otsuka Pharmaceutical Co., Ltd по заміні офіційного дистриб’ютера препарату в Україні та більш прийнятливій для нашої країни ціни. Російську компанію, як ексклюзивного дистриб'ютора препарату Деламанід в східнєвропейському регіоні, було замінено на українську компанію з ціновою пропозицією за результатами перемовин 1700 доларів США за курс.

Для того, щоб це стало можливо, було докладено чимало зусиль,подолано бар'єри у доступі до цього життєвоважливого лікарського засобу та досягнуто компроміс, який задовольнив всі зацікавлені сторони: МОЗ України, ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», ПРООН та інші державні установи та установи неурядового сектору, зокрема ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім Ф Г Яновського НАМН», БО «100 відсотків життя», «Альянс громадського здоров'я", «Лікарі без кордонів», «Агентства США з міжнародного розвитку», БФ «Пацієнти України», TB People.

Деламанід- похідне нітро-дигідро-імідазо-оксазолу, що пригнічує синтез клітинної стінки мікобактерії туберкульозу та має високу активність проти внутрішньоклітинних мікобактерій туберкульозу в макрофагах, володіє стерилізучою та бактерицидною дією на мікобактерії туберкульозу.

В Україні препарат зареєстрований відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30 січня 2019 року № 231.

Його використання схвалено у квітні 2014 року Європейською агенцією з медпрепаратів (EMA) «як частину належного комбінованого режиму лікування легеневого мультирезистентного туберкульозу у дорослих, у випадках, коли через резистентність або погану переносимість препаратів не можна призначити ефективну схему лікування». Деламанід рекомендований ВООЗ для лікування лікарсько-стійкого туберкульозу .

В 2018 році в Україні було зареєстровано 6336 випадків мультирезистентного туберкульозу та 1204 випадків туберкульозу із розширеною резистентністю, за 1-е півріччя 2019 року відповідно: 1539 та 280.

Туберкульоз - це інфекційне бактеріальне захворювання, викликане мікобактерією туберкульозу. Вона найчастіше вражає легені (легеневий туберкульоз). Рідше нирки або спинний мозок (позалегеневий туберкульоз). Шлях передачі: повітряно-крапельний, коли уражена людина кашляє чи чхає. Лише легенева, відкрита форма туберкульозу є заразною.

Симптоми туберкульозу можуть бути непомітними, тому часто люди звертаються до лікаря на пізніх стадіях хвороби. Це, у свою чергу, призводить до подовження терміну лікування. Також можуть виникнути ускладнення.

Один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей. Тому важливо, щоб люди при перших проявах симптомів туберкульозу зверталися до свого сімейного лікаря:

  • кашель, який не припиняється понад 2 тижні
  • різке схуднення
  • нічна пітливість
  • слабкість.

Симптоми активної форми ТБ: кашель з мокротинням, інколи з кров'ю, біль у грудях, втрата ваги, нічна пітливість, підвищена температура.

Пам'ятайте, що туберкульоз можна вилікувати після тривалого курсу антибіотиків.

Центр громадського здоров’я МОЗ України розробив онлайн тест, який допоможе вам визначити групу ризику туберкульозу. Тест можна пройти за посиланням: http://tbtest.phc.org.ua/

Перейти в каталог новин

Партнери

  • Zdorovi.ua
    Zdorovi.ua
    Пошук та бронювання лікарських засобів. З нами ви економите до 35% - Пошук ліків

Новини за розділами

Розсилка новин

Отримуйте дайджест головних новин кілька разів на місяць

Події

Останні новини

Ми в соц. мережах

Читати новини в Telegram та Instagram